OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Garmin vívofit® jr. – monitor aktywności dla dzieci

Firma Garmin do swojej oferty monitorów aktywności wprowadziła nowy model opaski zaprojektowany z myślą o dzieciach. Ma ciekawy design, jest wygodna, wytrzymała, można z nią pływać2, a bateria starcza na cały rok przy użytkowaniu 24/7. Opaska vívofit jr. monitoruje wykonywanie zadań domowych oraz aktywność1. Liczy kroki, rejestruje sen i motywuje do realizacji założonego celu 60-minut aktywności dziennie. Aplikacja motywuje dzieci za pomocą zabawnych i edukacyjnych mobilnych przygód i wyzwań, w których bierze udział cała rodzina. Nowa opaska proponuje także ciekawe rozwiązanie, polegające na wyznaczaniu zadań domowych i nagród za ich realizację. Specjalna aplikacja mobilna dla rodziców3 daje szczegółowy podgląd aktywności dzieci i poziomu wykonania zadań. Zdrowe nawyki wdrożone w dzieciństwie zaprocentują w dorosłym życiu.

Design
Opaska jest jednoczęściowa i elastyczna, idealnie pasuje na dziecięcy nadgarstek. Wykonana została z tworzywa, które się nie plami. Dzięki baterii działającej przez cały rok i wodoszczelności bardzo rzadko trzeba ją zdejmować, a stylowe, wesołe wzornictwo sprawia, że dzieci wcale nie mają na to ochoty. Wysokiej rozdzielczości ekran jest czytelny nawet w pełnym słońcu. Na tarczy zegarka wyświetlana jest godzina, data i pasek ruchu. Można ją również tak spersonalizować, aby wyświetlała imię dziecka.

Funkcjonalność
Bezpłatna aplikacja mobilna dla vívofit jr. wyposażona została w gry i zabawy dla dzieci, które są nagrodą za zrealizowane cele i wyznaczone przez rodziców zadania. Rodzice mogą wprowadzić do aplikacji profile kilkorga dzieci i obserwować ich dzienną aktywność, realizację zadań domowych, długość i jakość snu i inne. Wszystkie dane są automatycznie przesyłane z opaski do aplikacji w telefonie. Dzieci, które zrealizują cel 60 minut aktywności dziennie, mają możliwość otworzenia nowego, ciekawego faktu lub kolejnego poziomu gry w aplikacji. Ustalanie wyzwań i współzawodnictwo z członkami całej rodziny stanowią dodatkową motywację.

Rodzice ustalają zadania domowe dla dzieci, po realizacji których dzieci zdobywają żetony. Potem mogą je wymienić na ustalone wcześniej z rodzicami nagrody. Wyznaczone zadania mogą powtarzać się codziennie lub co tydzień. Dla tych, którzy odwlekają wykonywanie zadań, vívofit jr. ma stoper, który przypomina, ile czasu zostało jeszcze na realizację.

Opaski vívofit jr. przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-9 lat. Występują w czterech wzorach: czarne, spękana lawa, cyfrowy kamuflaż i kwiaty. Opaska pasuje na nadgarstek o obwodzie do 145 mm, wersja XL dla 146 do 170 mm.

1Dokładność śledzenia aktywności: http://www.garmin.com/pl-PL/legal/atdisclaimer
2 Wodoszczelność 5 ATM
3 Po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem. Więcej informacja na: Garmin.com/pl-PL/ble.

...a może to też Cię zainteresuje:

Gadżety 230

1. Kamik Labrador testowane przez OFF-ROAD PL   Nowy model śniegowców firmy Kamik – 120-letniej ikony outdooru z Kanady –

Czytaj dalej >>
AKADEMIA 4x4 - SKLEP.OFF-ROAD.PL
MAGAZYN OFF-ROAD PL
PRZYGODY