OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Trudna walka R-Six Team na pierwszym etapie

To był dzień walki z wydmami, upałem, brakiem mocy i chorobą. Załoga R-Six Team pokonała pierwszy etap Abu Dhabi Desert Challenge z szóstym czasem w grupie T2.1. Było to jak małe zwycięstwo, ponieważ niewiele brakowało, żeby duet nie ukończył odcinka specjalnego.

Na mecie pierwszej poważnej próby, widząc polskiego Forda Raptora wielu zawodników było zdziwionych. Ciężki i długi samochód nie prowadzi się łatwo na wydmach, a w zeszłym roku jego załoga nie raz musiała chwytać za łopaty. – Dziś kopaliśmy tylko raz, kiedy zabrakło nam mocy na podjeździe i zawiesiliśmy się na wydmie. Nie trwało to jednak długo, bo pojawili się koledzy z katarskiego Nissana, szarpnęli i mogliśmy jechać dalej. Ten przymusowy postój wynikał z tego, że silnik wyrzuca nam dwa cylindry i ma przez to mniej mocy. W niektórych miejscach musieliśmy zawracać i dwukrotnie forsować wydmy – mówił na mecie Jarek Kazberuk.

– Trasa była naprawdę wymagająca. Kilku zawodników stwierdziło nawet, że był to najtrudniejszy odcinek specjalny, jaki jechali w życiu. Tym bardziej cieszy nas, że pokonaliśmy go od początku do końca. Choć nie utrzymaliśmy tempa, jakim na ogół jeździmy, to liczy się osiągnięcie mety – dodał Robert Szustkowski.

Brak mocy, wydmy i rywale to jednak nie wszystkie przeciwności, jakie na swojej drodze pokonał zespół R-Six Team. Robert Szustkowski, który przed startem prologu złapał lekkie zapalenie ucha, niestety nie zdążył wyzdrowieć. – Dzisiaj przeżył swoją Golgotę, bo jest chory i mocno osłabiony – komentował Kazberuk. – Wsiadł jednak za kierownicę i zmieniliśmy się dopiero w okolicach setnego kilometra. Przed CP3 podjęliśmy decyzję o powrocie na biwak i przyjęciu kary, ale Robert jest tak twardy, że ostatecznie pokonaliśmy całą trasę. To nie był łatwy dzień, więc można go podsumować, jako nasze małe zwycięstwo.

Na mecie duet Kazberuk/Szustkowski zameldował się z szóstym czasem w grupie T2.1 i tę samą pozycję zajmuje w klasyfikacji generalnej. Przed zawodnikami wciąż jednak ok. 1200 km odcinków specjalnych, więc można przewidywać, że najbliższych dniach stawka mocno się jeszcze przetasuje.

...a może to też Cię zainteresuje:

III Zlot Fronter

W dniach 13-15.06. Fronterowcy zadomowili się w miejscowości Bystre koło Baligrodu. Zjawiło się blisko 30 załóg z całej Polski.

Czytaj dalej >>
Silnik do przeprawówki

Auta przeprawowe łatwego żywota nie mają. Obciążenie, jakiemu są poddawane, „złamałoby” nawet najsolidniejsze auto seryjne, dlatego ich cywilne wersje są

Czytaj dalej >>