OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Grupa Krynicka GOPR w odzieży Regatta

Z początkiem 2016 roku Grupa Krynicka GOPR rozpoczęła współpracę z firmą Regatta Polska Sp. z o.o., przedstawicielem marki Regatta Great Outdoors na polskim rynku. Umowa została podpisana na trzy lata.

Misją GOPR jest ratowanie życia w górach bez względu na porę roku, dnia i pogodę, natomiast marka Regatta wspiera od początku działalności wszystkich z uporem realizujących swoje pasje i marzenia: sportowców, podróżników, turystów górskich, a teraz także ratowników GOPR.

GOPR_Regatta_fot.arch.Regatta

Regatta to jedna z najpopularniejszych brytyjskich marek dla wszystkich fanów outdooru. Narodziła się w 1981 roku. Od początku jej celem było tworzenie wytrzymałych i wygodnych ubrań dla tych, którzy niezależnie od warunków chcą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Zdobyła popularność oferując bardzo dopracowane technicznie modele o wysokich parametrach, ale po przystępnych cenach.

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe realizuje zadania z zakresu ratownictwa górskiego dzięki środkom finansowym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Korzysta także ze wsparcia sponsorów. Dzięki współpracy z firmą Regatta ratownicy Grupy Krynickiej GOPR zostaną wyposażeni w odzież, która będzie ich chronić podczas akcji górskich” – wyjaśnia zakres współpracy Michał Słaboń, naczelnik Grupy Krynickiej GOPR.

Początki działalności ratowników na terenie Beskidu Sądeckiego sięgają lat 30. XX wieku. Przed wojną funkcjonowało bowiem w Krynicy Zimowe Górskie Pogotowie TKN. Natomiast sekcja terenowa GOPR w Krynicy (początkowo jako Krynickie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe) oficjalnie ukonstytuowała się w grudniu 1952 roku i od tego czasu rozpoczyna się obecnie już ponad pięćdziesięcioletnia historia Grupy Krynickiej GOPR. Teren działań ratowników z krynickiego GOPR-u to Beskid Sądecki (pasmo Radziejowej, Jaworzyny Krynickiej i pasmo Leluchowskie) i część zachodnia Beskidu Niskiego. Na obszarach granicznych tego terenu Grupa Krynicka GOPR prowadzi działania wspólnie z Grupami Podhalańską oraz Bieszczadzką.

Podpisanie umowy z Grupą Krynicką GOPR to kolejny etap w umacnianiu pozycji marki Regatta na polskim rynku. Cenimy sobie współpracę ze specjalistami. Oprócz GOPR-u jesteśmy również partnerem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego” – podkreśla Zenon Raszyk, Country Manager w firmie Regatta.

W filozofię marki Regatta mocno wpisuje się idea promowania aktywnego spędzania czasu. Nie należy jednak zapominać o odpowiedzialnym i bezpiecznym korzystaniu z uroków przebywania na świeżym powietrzu. Jednym z elementów, o jakie należy zadbać, to ubiór dostosowany do okoliczności. Produkty Regatta chronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, przegrzaniem czy wychłodzeniem organizmu zarówno pasjonatów sportu i podróży, jak i tych, którzy stoją na straży ich bezpieczeństwa.

[dg ids=”23923,23924,23925″]

...a może to też Cię zainteresuje:

Auto wyprawowe

Tutorial Tanie linie lotnicze mają się nieźle. Można zwiedzić wiele za niewiele. Ale podróżowanie autem wyprawowym też ma swój urok.

Czytaj dalej >>