OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Tragiczne zakończenie rajdu Baja Carpathia

ANDREA BRUNOD, FOT. WWW.ANDREABRUNOD.IT

Tegoroczna, trzecia edycja rajdu Baja Carpathia, który rozgrywany był w okolicach Bojanowa, w powiecie stalowowolskim, zaczęła się nieszczęśliwym wypadkiem, który pociągnął za sobą pasmo pecha – rajd zakończyła nieoczekiwanie tragiczna śmierć włoskiego motocyklisty.

 Podczas piątkowego prologu, który rozgrywany był w Stalowej Woli, dachowała węgierska załoga – Erik Korda i Peter Czegledi. Wskutek wypadku kierowca Nissana Navary doznał urazu kręgosłupa, a prolog został przerwany.

Następnego dnia, podczas I etapu rajdu doszło do kolejnego nieszczęśliwego wypadku. Spalił się quad Łukasza Lewego, a kierowca doznał poparzeń rąk i nóg. Ten odcinek rajdu, który odbywał się w okolicy wsi Krawce, był jednak kontynuowany.

Niestety podczas etapu niedzielnego, na 10. odcinku zdarzył się najtragiczniejszy z wypadków – w jego skutek zginął włoski motocyklista Andrea Brunod. Rajd oraz uroczystość wręczenia nagród zostały odwołane.

...a może to też Cię zainteresuje:

Yamaha Wolverine X2
Yamaha Wolverine X2

Inspirowana Rhino  W 2019 roku do oferty firmy Yamaha dołączył dwuosobowy model Wolverine X2. Inspiracją do jego powstania były opinie

Czytaj dalej >>
Suzuki LJ/SJ/Samurai/Jimny

Przewaga lekkości  Po premierze nowego Jimny’ego wszyscy zwracali uwagę na jego mocno niewspółczesną, pudełkowatą karoserię i wręcz archaiczną stylistykę. Wtajemniczeni

Czytaj dalej >>