OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Opel Grandland X. Kolejny z rodziny X

Co prawda do oficjalnej premiery nowego Opla z rodziny X zostało jeszcze trochę czasu (premiera modelu odbędzie się we wrześniu na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie), ale producent postanowił podzielić się już zdjęciami i informacjami dotyczącymi tego modelu. Grandland X – bo o nim tu mowa – to reprezentant segmentu kompaktowych SUV-ów, łączący w sobie sportowy charakter z duchem przygody. Pojazd ma być wyposażony w szereg rozwiązań wspomagających prowadzenie i zwiększających komfort podróżowania, w tym: adaptacyjny tempomat z funkcją wykrywania pieszych, system automatycznego hamowania awaryjnego, system wykrywania senności kierowcy, zaawansowany asystent parkowania oraz kamerę 360°. Oprócz tego w modelu znajdziemy ergonomiczne fotele z atestem AGR, podgrzewaną kierownicę i podgrzewane fotele z przodu i z tyłu oraz otwieraną ruchem stopy klapę bagażnika. O możliwości zintegrowania samochodu ze smartfonem nie trzeba chyba wspominać – ta staje się już standardem.

2017 Opel Grandland X 

Przyjemność z jazdy ma zapewniać także system Grip Control, który w połączeniu z oponami błotno-śniegowymi (M&S) gwarantuje maksymalną przyczepność w różnych sytuacjach. Kierowca ma do wyboru cztery tryby jazdy. System dostosowuje rozkład momentu obrotowego na przednie koła, pozwalając nawet na buksowanie kół, gdy jest to konieczne. Paleta silnikowa nie została na razie ujawniona – zapewne takie szczegóły poznamy przed targami we Frankfurcie.

...a może to też Cię zainteresuje:

Porsche Cayenne S

Eska Połączenie wyścigowych możliwości z nadwoziem typu kombi nie jest łatwym zadaniem i wiąże się z wieloma kompromisami i ustępstwami,

Czytaj dalej >>