OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Polacy najlepsi w Abu Dhabi Desert Challenge

Załogi ORLEN Team zdominowały inauguracyjny odcinek Abu Dhabi Desert Challenge. Kuba Przygoński i Tom Colsoul zameldowali się na mecie z pierwszym czasem. Tuż za nimi Marek Dąbrowski i Jacek Czachor, którzy stracili do zwycięzcy tylko sekundę. Kuba Piątek po dobrym odcinku siódmy w stawce motocyklistów.

W strugach deszczu i w błocie rywalizację na pustyni rozpoczęli zawodnicy ORLEN Team. Ponad dwu kilometrowy prolog Desert Challenge w rewelacyjnym stylu pokonał debiutujący w Abu Dhabi jako kierowca – Kuba Przygoński. Zawodnik ORLEN Team uzyskał pierwszy czas przejazdu ex aequo z Brycem Menziesem.

Już wczoraj na testach poczułem, że samochód bardzo dobrze się prowadzi. Dzisiejszy przejazd był tego najlepszym potwierdzeniem. Na krętej trasie z ubitego szutru musiałem bardzo mocno się nakręcić, żeby nie tracić cennych sekund, ale udało się. To mój pierwszy wygrany prolog za kierownicą samochodu cross country. Jestem bardzo szczęśliwy i nie mogę się doczekać jutrzejszego startu” – powiedział Kuba Przygoński

Na drugim miejscu polski duet rajdowy – Marek Dąbrowski i Jacek Czachor, który dzisiejszy wynik współdzieli z czterokrotnym wicemistrzem WRC Mikko Hirvonenem. Stawkę uzupełnia Saudyjczyk Yazeed Al Rajhi.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z dzisiejszego przejazdu. Był może jeden zakręt do którego mógłbym się przyczepić, poza tym płynnie i w swoim tempie pokonaliśmy wyjątkowo trudny odcinek. Taki sam czas jak my wykręcił Mikko Hirvonen, dla którego dzisiejsze warunki na trasie to naturalne środowisko. Jutro pierwszy pustynny etap, na który ruszymy dodatkowo zmotywowani dobrym dzisiejszym czasem. Nadal jedziemy swoim tempem i walczymy o punkty Pucharu Świata” – powiedział Marek Dąbrowski.

Absolwent Akademii ORLEN Team Kuba Piątek zameldował się na mecie dzisiejszego odcinka z bardzo dobrym siódmym czasem, co oznacza, że mógł wybrać pozycję startową do pierwszego etapu. Prolog wygrał zwycięzca tegorocznego Dakaru Australijczyk Toby Price przed Brytyjczykiem Samem Sunderlandem i Chilijczykiem Pablo Quintanilla.

Cel na prolog został zrealizowany w stu procentach, chociaż była szansa urwać jeszcze dwie sekundy. Jutro wystartuję jako siódmy od końca. To niezawodna taktyka, która sprawdza się w przypadku rajdów nawigacyjnych o dużym stopniu trudności. Zawodnicy jadący pierwsi wyznaczają ślad, dzięki czemu kolejni startujący mogą skupić się na rytmie jazdy i prędkości, a ta w tym przypadku będzie decydująca ” – powiedział Kuba Piątek

W niedzielę zawodnicy ruszają na pustynię przed nimi trudna nawigacyjnie trasa licząca 278 km.

Samochody klasyfikacja Prolog Abu Dhabi Desert Challenge

 1. Kuba PRZYGOŃSKI/Tom Colsoul (POL/BEL) Mini All4 Racing 1:49.0
 1. Bryce MENZIES/Andy SCHULZ (USA/DEU) Mini All4 Racing +0.0
 2. Marek DĄBROWSKI/Jacek CZACHOR (POL) Toyota Hilux Overdrive +1.0

 1. Mikko HIRVONEN/ Michel PERIN (FIN/FRA) Mini All4 Racing +1.0
 2. Yazeed AL-RAJHI/Timo GOTTSCHALK (SAU/DEU) Mini All4 Racing +2.0

 3. Vladimir VASILYEV/Konstantin ZHILTSOV (RUS) Mini All4 Racing +4.0
 4. Nasser AL-ATTIYAH/Mathieu BAUMEL (QAT/FRA) Toyota Hilux Overdrive +4.0

 5. Yuriy SAZANOV/Dmytro TSYRO (KAZ) Hummer H3 Evo V +4.0

 6. Khalid AL QASSIMI/Jose MARQUES (ARE/PRT) Mini All4 Racing +6.0

 7. Stephan SCHOTT/Holm SCHMIDT (DEU) Mini All4 Racing +7.0

Motocykle klasyfikacja Prolog Abu Dhabi Desert Challenge

 1. Toby PRICE (AUS) KTM 1:52.0

 2. Sam SUNDERLAND (GBR) KTM +3.0

 3. Pablo QUINTANILLA (CHL) Husqvarna +3.0

 4. Pierre Alexandre RENET (FRA) Husqvarna +3.0

 5. Helder RODRIGUES (POR) Yamaha +6.0

 6. Laia SAINZ (ESP) KTM +10.0

 7. Kuba PIĄTEK (POL) KTM +11.0

 8. Arana COBEAG (ESP) Husqvarna +12.0

 9. Mohammed AL BALOOSHI (ARE) KTM +13.0

 10. David THOMAS (GBR) Husqvarna +16.0

  Więcej informacji na www.orlenteam.pl i na Twitterze @TeamORLEN

[dg ids=”23934″]

...a może to też Cię zainteresuje:

AKADEMIA 4x4 - SKLEP.OFF-ROAD.PL
MAGAZYN OFF-ROAD PL
PRZYGODY