OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Nowa Kia Sorento wybrana wśród najlepszych modeli 4×4

W ciągu zaledwie kilku miesięcy od premiery handlowej nowy model Sorento odniósł spory sukces. Otóż pojazd marki Kia został wyróżniony w konkursie na najlepsze samochody roku 2010 z napędem 4×4. Plebiscyt zorganizował wśród czytelników niemiecki „Auto Bild Allrad”.

W ciągu zaledwie kilku miesięcy od premiery handlowej nowy model Sorento odniósł spory sukces. Otóż pojazd marki Kia został wyróżniony w konkursie na najlepsze samochody roku 2010 z napędem 4×4, zajmując wśród marek wywodzący się spoza Niemiec pierwsze miejsce w kategorii pojazdów terenowych/SUV w cenie od 25 000 do 40 000 EUR.

Trzeba podkreślić, że omawiany segment rynku 4×4 jest zdecydowanie najliczniej reprezentowany w ofercie poszczególnych marek. Do konkursu stanęło tu w sumie siedem pojazdów rodzimych marek niemieckich oraz 27 aut koncernów zagranicznych.

W ostatecznej klasyfikacji liderem segmentu pojazdów terenowych/SUV w cenie od 25 000 do 40 000 EUR został Volkswagen Tiguan, który uzyskał ponad 14,2% głosów. Drugie miejsce uzyskało Audi Q5 (13,9%). Trzecią pozycję, a jednocześnie zwycięstwo w zestawieniu aut marek zagranicznych, zapełniło sobie nowe Sorento z wynikiem prawie 8,2% uzyskanych głosów.

Na dalszych pozycjach znajdziemy takie modele jak m.in. Ford Kuga, BMW X1 i X3 oraz Audi A4 Allroad.

Zalety nowego Sorento to obok atrakcyjnej stylizacji nadwozia, które rzeczywiście może przykuwać uwagę, również komfortowe wyposażenie oraz dobre właściwości jezdne. Samochód naprawdę dobrze radzi sobie też w terenie mimo, że producent klasyfikuje pojazd do typu modeli Soft-Roader.


Źródło: Samar.pl

...a może to też Cię zainteresuje:

Isuzu D-Max WSG

Platforma wiertnicza 4×4 Wiertnice są montowane na pojazdach typu pickup 4×4 ze względu na wytrzymałe podwozie tego typu konstrukcji oraz

Czytaj dalej >>
AKADEMIA 4x4 - SKLEP.OFF-ROAD.PL
MAGAZYN OFF-ROAD PL
PRZYGODY