OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Baja-Saxonia 2009

Baja-Saxonia odbędzie się w dniach 10-12 kwietnia 2009 r., na bezdrożach powyrobiskowych w okolicach Lipska. Niektóre pasaże trasy o łącznej długości 400 km, w zależności od warunków pogodowych, będą miały charakter trialowy, przy czym duża część odcinków będzie miała szybki, rajdowy charakter. Jak dotąd zgłosiło się 200 zawodników z dziewięciu państw. Startować będą motocykle, motocykle z bocznym wózkiem, samochody typu buggy, quady, samochody osobowe z napędem 4×4 oraz ciężarówki 4×4. Obok wyścigu organizatorzy zapewnili także ciekawy program towarzyszący imprezie w ogrzewanym namiocie imprezowym. Dla publiczności została zbudowana platforma widokowa, z której można wygodnie oglądać całe wydarzenie.
Sponsorem rajdu  jest Amerykański producent opon, znany przede wszystkim ze swoich wytrzymałych opon terenowych, General Tire.

„Od lat jesteśmy sponsorami Baja California, rajdu, który obok Rajdu Paryż-Dakar jest wyścigiem długodystansowym 4×4 o najdłuższej tradycji”, wyjaśnia Matthias Harlfinger, odpowiedzialny za sprzedaż General Tire na terenie Niemiec. „Oczywiście obiecujemy sobie, że także podczas Baja-Saxonia zostanie zwrócona uwaga na nasze produkty, które niektórym pojazdom będą zapewniały optymalną trakcję, zarówno na szybkich odcinkach, jak i na odcinkach trialowych Baja-Saxonia.”

Rajd będzie można śledzić na bieżąco na stronie www.agromax.pl

...a może to też Cię zainteresuje: