OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

IX Runda SJCAM Super Race101 / Puchar Can-Am

Uczciliśmy 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę!!!

 Finałowa runda sezonu Super Rally / Race 2019 pod nazwą “SJCAM SUPER RACE 101 / PUCHAR CAN-AM. 101 minut na Cześć Odzyskania Niepodległości” odbyła się w dniach 8-10 listopada w Kleczewie.

IX RUNDA SJCAM SUPER RACE 101 / PUCHAR CAN-AM w KLECZEWIE

Wyścig dostarczył wielu emocji i wrażeń zarówno zawodnikom jak i kibicom. Organizatorzy przygotowali 8 kilometrową pętlę, bardzo szeroką, która pozwalała jednocześnie wyprzedzać się kilku pojazdom. Pierwsze wystartowały pojazdy SSV, Buggy i samochody z podziałem na klasę Sport i Super Sport. W południe z dobiegu do pojazdów spektakularnie ruszyły Quady 2×4 i 4×4, a całość uwieńczyła klasa SSV Turbo, gdzie zawodnicy, wg klasyfikacji generalnej, ustawili się do startu i na znak podniesionej flagi ruszyli w odstępach 15 sekundowych do rywalizacji.

W ramach SJCAM Super Rally/Race 2019 zawodnicy rywalizujący pojazdami kanadyjskimi marki Can-Am w klasach quad 2×4, quad 4×4 i w klasach SSV, SSV Turbo walczyli o fantastyczne, firmowe nagrody i zwycięstwo w IX rundzie Pucharu Can-Am Super Race.

Wypowiedzi Zawodników po IX rundzie SJCAM SUPER RACE 101 / PUCHAR CAN-AM. 101 minut na Cześć Odzyskania Niepodległości:

Marcin Kruszewicz / Jacek Felner – I miejsce w klasie Sport w IX rundzie Sjcam Super Race:

Marcin Kruszewicz:

W weekend zakończyła się niestety już ostatnia runda Super Rally w tym roku. Mówię niestety, ponieważ cały rok minął bardzo szybko, a to dlatego, że co miesiąc mieliśmy okazję ścigać się na różnorodnych trasach Super Rally / Race.
W tym roku uczestniczyliśmy we wszystkich rundach Super Rally / Race, a było ich aż 10 i przyznam szczerze, że był to wspaniały sezon, tym bardziej, że walka była „zajadła” do samego końca.
Ostatnia runda zorganizowana w malowniczym terenie w Kleczewie zaskoczyła nawet najwybredniejszych zawodników i nie spotkałem się z nikim, kto miałby jakiekolwiek uwagi. Trasa piękna, długa, bo pętla miała aż 8 kilometrów, równa, dzięki czemu bardzo szybka. Oczywiście porządek organizacyjny jak zwykle na najwyższym poziomie, catering, namioty, potężny park serwisowy, super Sponsorzy no i oczywiście Zawodnicy. Bo trzeba pamiętać, że atmosferę na rajdzie robią właśnie zawodnicy. Atmosfera między zawodnikami bardzo przyjazna i pomocna, pomimo że ścigają się wszyscy na ułamki sekund, to jesteśmy jak jedna wielka rodzina. Każdy sobie pomaga w potrzebie i nigdy nikt nie zostawia kolegi w tarapatach i muszę powiedzieć że niestety jest to ewenement w polskich realiach. Na jednej z rund niefortunnie spadliśmy i urwaliśmy koło, nasz samochód stał na środku toru crossowego i nawet nie mogliśmy wjechać na lawetę, w ciągu pół godziny znalazło się z 10 osób do pomocy z czego połowy nie znałem, nagle znalazła się spawarka, nagle znalazł się agregat prądotwórczy i wspólnie z KUMPLAMI naprawiliśmy samochód w takim stopniu że praktycznie mogłem startować nim dalej. To pokazuje jaka tu panuje atmosfera. Jak się zakopiesz na trasie, to nie czekasz i nie prosisz o pomoc, tylko zawodnicy sami podjeżdżają żeby wyciągnąć cię z tarapatów. To jest właśnie ta unikalna atmosfera na Super Rally / Race.
Wyścig w Kleczewie był najszybszą rundą i czasy jakie osiągaliśmy na okrążeniach były zaskakujące. Konkurencja w naszej klasie Sport jest bardzo wysoka, ponieważ startują doświadczeni kierowcy w sprawdzonych autach, więc nie ma tu mowy o zwalnianiu, czy bezpiecznej jeździe. Pamiętam, jak na jednej z dwudniowych rund wygrałem o zaledwie 4 sekundy, to pokazuje jak wyrównane umiejętności mają zawodnicy. Przed nami jeszcze rozdanie nagród za klasyfikację generalną sezonu 2019 w Hotelu Bania i z utęsknieniem czekamy na Mistrza Zimy 2020 :)

Michal Bureš – I miejsce w klasie SSV w IX rundzie Sjcam Super Race:

Trasa była absolutnie świetna!!! Świetnie przygotowana, techniczna i szybka. Jestem bardzo zadowolony z wyniku, świetnie mi się jechało i bardzo podobało. Konkurencja jest niewielka w naszej kategorii pojazdów SSV bez turbiny, ale bardzo silna. Ludzie są serdeczni i mili, dziękuję!

Trasa byla absolutně super!!! Skvěle připravená, technická a zároveň rychlá…. S výsledkem jsem velmi spokojen, jelo se mi velice dobře a doslova jsem si to užíval. Konkurence je málo ale bývá mnohdy silná, každopádně jezdí nás málo v naší kategorii Organizace na super rally je nejlepší kterou jsem doposud poznal vše funguje jak má!!! Lidé jsou příjemní děkuji.

Grzegorz Podlipski – I miejsce w klasie Moto w IX rundzie Sjcam Super Race:

W tym sezonie Super Rally / Race startowałem od połowy sezonu. Wszystkie odcinki wymagały sporo skupienia i pokładów energii. Ostatnia trasa w Kleczewie była szybka i dynamiczna z dużą dozą adrenaliny. Pod względem organizacyjnym wszystko było na najwyższym poziomie. Sympatyczna atmosfera zachęcała do startów w kolejnych edycjach. Mam nadzieję, iż w przyszłym roku klasa moto będzie budziła większe zainteresowanie, co przełoży się na większą rywalizację. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom i organizatorom za mile spędzony czas.

Adrian Gaj – I miejsce w klasie Quad 2×4 w IX rundzie Sjcam Super Race:

Trasa Super Race w Kleczewie była dobrze przygotowana i oznaczona. Z punktu widzenia jazdy na quadach było dużo prostych, które powodowały uzyskiwanie dużych prędkości. W Super Rally / Race jeździ bardzo dużo samochodów terenowych i pojazdów typu SSV dla których szersze i dłuższe odcinki są idealne. Aby osiągnąć dobry wynik w zawodach w Kleczewie należało jechać bardzo mądrze, ponieważ duże rozwijaliśmy duże prędkości. Najważniejsza sprawą na tych zawodach było tankowanie, ponieważ zbyt długi czas spędzony w strefie depo skutkuje utratą cennych sekund. Rywalizacja w klasie Quad była bardzo mocna. Do końca rywalizowałem o 1 miejsce z Mirosławem Wojnowskim, jednak zbyt mała ilość paliwa zatankowana w strefie depo wykluczyła go z końcowej walki. Organizacja zawodów Super Rally / Race jest na bardzo wysokim poziomie, począwszy od przygotowania trasy, stref parkingowych, catering, aż do przebiegu całych zawodów. Atmosfera również jest w porządku, co powoduje coraz większą ilość uczestników w każdych kolejnych zawodach.

Kazimierz Bzdyk / Wojciech Topór – I miejsce w klasie Super Sport w IX rundzie Sjcam Super Race:
Kazimierz Bzdyk:

Jeśli chodzi o trasę Super Race w Kleczewie, to myślę, że była to „mała formuła jeden”. Trudna technicznie i wymagająca skupienia. Duże znaczenie w osiągnięciu dobrego wyniku miał refleks, trasa była szybka, więc decyzje podejmowane w trakcie rajdu również takie były. Konkurencja była wymagająca (choć mogło być więcej ekip startujących), ale w tym rajdzie auto nas nie zawiodło i byliśmy skoncentrowani do końca wyścigu, daliśmy radę. O wydarzeniu można mówić w samych superlatywach. Atmosfera była bardzo miła, organizacja też bez zarzutów. Z miłą chęcią wybiorę się na kolejną edycję rajdu w przyszłym roku, może nawet uda mi się namówić jakąś ekipę znajomych.

...a może to też Cię zainteresuje: