OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Ford Explorer 2011

Ford potwierdził, że nowy Explorer będzie dostępny w USA z dwoma silnikami: 3,5-litrowym V6 o mocy 290 KM i maksymalnym momencie obrotowym 345 Nm oraz z turbodoładową, 2-litrową jednostką Eco Boost o mocy 235 KM i maksymalnym momencie obrotowym o wartości 338 Nm.

Oba silniki będą współpracować z 6-biegową skrzynią automatyczną.Po raz pierwszy Explorer będzie wyposażony w napęd na przednią oś, konstrukcyjnie identyczny z tym, wykorzystywanym w Fordzie Taurusie w wariancie sedan. Inną opcją będzie „inteligentny” napęd na wszystkie koła dostępny z jednostką V6, który posiada funkcję ograniczania prędkości zjazdu ze stromych wzniesień do zadanej wartości oraz układ TMS (Terrain Management System), dzięki któremu kierowca może dostosować pracę jednostki napędowej, skrzyni biegów i układu hamulcowego do zmiennych warunków pogodowych (może wybierać między trybem jazdy w śniegu, piasku, błocie lub w normalnych warunkach drogowych).
Układ kierowniczy został za to uzupełniony o system Curve Control, który automatycznie aktywuje hamulce, jeśli pojazd porusza się ze zbyt dużą prędkością przy wejściu w zakręt.


Informacja: Ford

...a może to też Cię zainteresuje:

GADŻETY NR 184 cz. 1

Termos Thermos Light’n’Compact TESTOWANIE PRZEZ OFF-ROAD Dobrze trzymający ciepło termos w okresie zimowym przydaje się bardzo często. Aby cieszyć się

Czytaj dalej >>