OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

2. edycja w Dusznie. Polska Liga Terenowa

W dniach 5-6 czerwca na dziewiczych terenach Duszna odbyła się 2. edycja Polskiej Ligi Terenowej. Jak pokazały opinie zawodników wybór miejsca był strzałem w dziesiątkę! Piękne tereny zagwarantowały emocje, jakie zawodnicy zapamiętają na długo.

5 czerwca załogi zawitały do bazy rajdu mieszczącej się w miasteczku Western City w Gozdawie w gminie Mogilna. Każdy uczestnik, który brał udział w tej edycji na pewno nie zapomni tego przez długi czas. Było dużo błota, trawersów, stromych zjazdów i podjazdów, czyli wszystko to, co gatunek ssaków zwanych off-roadowcami lubi najbardziej. Nie brakowało przyjemnej atmosfery i dobrych warunków pogodowych.

Rywalizacja

Jednym z kluczowych słów opisujących off-road jest rywalizacja. W końcu to sport ekstremalny, który przynosi wiele pozytywnych emocji, chociaż są chwile, kiedy trzeba zachować zimną krew. Ale nie tylko to się liczy. Kolejna edycja Polskiej Ligii Terenowej pokazała, że nader istotna jest także walka fair play. W tym sporcie nikt nie zostaje bez pomocy, nikt nie tkwi po klamki w błocie. Trudno jest w szczegółach opisać, co dzieje się na trasach PLT, to trzeba po prostu poczuć na własnej skórze.
W tym roku do Duszna przyjechała śmietanka polskiego off-roadu. Na zawodników czekały specjalnie przygotowane trasy o różnym stopniu trudności. Odcinki specjalne były podzielone na dwie klasy: OS-czasowy oraz OS-pieczątkowy. Mimo że chwilami było naprawdę trudno, to uczestnicy byli zadowoleni w 100 procentach. W końcu „wyjeżdżony” zawodnik to zadowolony zawodnik.

Zacięta walka

Wielu emocji podczas 2. edycji zmagań dostarczyła rywalizacja dwóch kierowców – Kowal i Małysz (pseudonimy dobrze znane w off-roadowym świecie). Ich gonitwa po oesach przypominała pogoń wilka za zającem. Sekunda za sekundą, koło w koło i… tak aż do mety. A jaki był finał tych zmagań – 10-sekundowa przewaga Kowal Extreme nad Alfanetem Team.
Zwieńczeniem rajdu w Dusznie była impreza do białego rana w iście sielskim klimacie. Zawodnicy już zacierali ręce na myśl kolejnej edycji na poligonie w Biedrusku.

 

Autor: Rafał Tomaszewski, zdjęcia: Dagmara Lewandowska

Polska Liga Terenowa

...a może to też Cię zainteresuje: