OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Zwycięstwo Przygońskiego na etapie Rajdu Faraonów.

Kuba Przygoński był niepokonany podczas piątego, przedostatniego etapu Rajdu Faronów! Motocyklista ORLEN Team jednocześnie awansował na drugie miejsce w rajdzie. Jacek Czachor zajął szóstą pozycję na etapie, w klasie Open Trophy skompletował jak dotąd pięć zwycięstw.

Na 422-kilometrowej trasie Kuba Przygoński wypracował tylko 47 sekund nad rewelacyjnie jadącym Joanem Barredą Bortem. To jednak wystarczyło by wygrać i jednocześnie przerwać, trwającą od dwóch etapów, zwycięską passę Hiszpana. Trzecie miejsce na etapie przypadło Palowi Ullevelsaterowi. Na trasie błąd nawigacyjny popełnił Paulo Goncalves, który do dzisiejszego odcinka specjalnego szedł koło w koło z Przygońskim, rywalizując o drugie miejsce w rajdzie i jednocześnie wicemistrzostwo świata. Pomyłka kosztowała Portugalczyka ponad godzinę. Taka strata jest praktycznie niemożliwa do odrobienia w normalnych warunkach rywalizacji.

– Prowadziłem w zasadzie od samego początku odcinka. Musiałem wytyczać trasę i spoczywał na mnie ciężar zakładania pierwszego śladu. To wymagające zadanie zarówno fizycznie jak i psychicznie. Rajd w Egipcie jest bardzo ciężki, ścigamy się na sekundy i nawet najlepsi popełniają błędy. Ja ich unikam. Jutro startuję z dobrej pozycji, mam w miarę komfortową sytuację, muszę jednak przejechać swoim tempem ostatni OS, żeby nie wybić się z rytmu i nie stracić koncentracji – komentował Kuba Przygoński.

[mp3j track=”Kuba_Rally_Pharaons_etap_V.mp3″]

 

Jacek Czachor na metę odcinka przyjechał z szóstym czasem. Jutro kapitan ORLEN Team, pomimo wielogodzinnej przewagi nad kolejnym zawodnikiem w klasie OPEN Trophy, nie zamierza zwalniać.

– Na pewno jutro nie zwolnię, muszę jednak uważać, żeby nie nadwyrężyć silnika. Chcę skorzystać z tego rajdu treningowo i zbudować jak najlepszą formę. Dzisiaj etap był dość trudny, końcówka to niewiarygodnie wymagający przejazd przez kopny fesz-fesz. Najważniejsze, że nie popełniłem żadnego błędu nawigacyjnego, większość etapu jadę sam i musze się bardzo koncentrować na tym aspekcie – powiedział Jacek Czachor.

[mp3j track=”Jacek_Rally_Pharaons_etap_V.mp3″]

Ostatni etap rajdu liczy 425 kilometrów. Jutro poznamy zdobywców tytułów: Mistrza Świata oraz Open Trophy.

Klasyfikacja generalna na V etapie Pharaons Rally

  1. Przygoński Jakub 04:19:43
  2. Barreda Bort Joan +00:47
  3. Ullevalseter Pal +01:37
  4. Salvatierra Juan +01:44
  5. Viladoms Jordi +07:41
  6. Czachor Jacek +23:33

...a może to też Cię zainteresuje:

Rolls Royce Cullinan 1:8

Cullinan jest koniem pociągowym sprzedaży Rolls Royce’a. Teraz firma może jeszcze bardziej polepszyć dane oferując Cullinana w wersji pomniejszonej. Skala

Czytaj dalej >>
Prawie jak reklama

Brzmi to prawie jak reklama, ale mimo marketingowego posmaczku nie można nie wspomnieć o sukcesie Kii Sportage. W testach magazynu

Czytaj dalej >>