OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Nissan TeRRA nowy koncept pokazany w Paryżu.

Główną atrakcją paryskiej ekspozycji Nissana jest globalny debiut samochodu koncepcyjnego TeRRA o surowej stylistyce. Nietuzinkowy czteromiejscowy pojazd jest propozycją nowego podejścia do zeroemisyjnej mobilności z wykorzystaniem nowych i ciekawych rozwiązań. TeRRA napędzany energią z wodorowych ogniw paliwowych to samochód z napędem na cztery koła, który ma udowodnić, że zeroemisyjna motoryzacja jest możliwa także z dala od wielkomiejskich ulic. Nissan już jest liderem rynku w dziedzinie zerowej emisji, a stuprocentowo elektryczny Leaf cieszy się niesłabnącą popularnością dzięki innowacyjnemu wzornictwu i rozwiązaniom konstrukcyjnym.

Umiejscowienie silników w kołach sprawia, że TeRRA jest wolna od wszelkich ograniczeń wynikających z konstrukcji tradycyjnych pojazdów sportowo-użytkowych. Brak środkowego tunelu nad układem przeniesienia napędu pozwolił na rozmieszczenie foteli w układzie, który wszystkim czterem osobom zapewnia szeroki i unikatowy widok z pojazdu. TeRRA wyróżnia się także nowymi materiałami o niekonwencjonalnej fakturze oraz systemem informacyjno-rozrywkowym, który kierowca może zabrać z samochodu wraz z wyświetlaczem.

Źródło/zdjęcia: Nissan

...a może to też Cię zainteresuje:

KiraVan

Fanaberia milionera Bran Ferren – amerykański inżynier, architekt, naukowiec i wynalazca – po 66 latach życia dorobił się milionów. Część

Czytaj dalej >>