OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Załoga Vanagas – Rozwadowski „jedziemy łagodnie, ale szybko” 

Szósty i zarazem najdłużsy etap tegorocznego rajdu Dakar załoga Benediktas Vanagas – Sebastian Rozwadowski ma już za sobą.

 

 

– Dzisiaj startowaliśmy z takim założeniem: przed nami najdłuższy dzień Dakaru, jedziemy łagodnie, ale szybko (gentle but fast). Długi odcinek, wszystko może się zdarzyć. Trudno opisać jak to jest jechać 543 km, w naszym przypadku 6 godzin, w ciągłej, maksymalnej koncentracji. Kiedy to w każdej sekundzie musisz wiedzieć co robić i podejmować decyzje”- opowiada kierowca Toyoty Hilux Overdrive Benediktas Vanagas.

Przez większość czasu ekipa „General Financing – Autopaslauga by Pitlane” utrzymywała stabilne tempo w pierwszej trzydziestce. Do 10 punktu pomiarowego Vanagas i Rozwadowski dojechali z 25 czasem, ale po drodze do 11 punktu pomiarowego ekipa straciła 20 minut i spadła o 7 pozycji. Vanagas zahaczył kołem auta o skałę. Dziś w sumie trzy stracone opony i finisz na 31 pozycji.

Dziś na zawodników Dakaru czekało całe spektrum wyzwań: jazda w górach, serpentyny, piasek, kamienie, suche koryta rzek, dodatkowo – nieprzewidywalne zmiany pogody.

[dg ids=”23250″]

...a może to też Cię zainteresuje:

WOŚP na Dakarze

Dzięki inwencji Darka Żyły, członka ekipy serwisowej Neoraid Team, WOŚP zagrała również na campie w Copiapo. Wszystko odbyło się zgodnie

Czytaj dalej >>