OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Sorento 2011 – testy zderzeniowe

Nowa Kia Sorento 2011 uzyskała w testach zderzeniowych najwyższą ocenę Top Safety Pick amerykańskiej organizacji IIHS, która stara się skutecznie promować bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Taką samą rekomendację ma już m.in. crossover Kia Soul.
Dzięki wysokiej ocenie Sorento został czwartym modelem marki Kia, który uzyskał najwyższą rekomendację od specjalistów IIHS. Wcześniej takie samo wyróżnienie przyznano m.in. modelowi Kia Soul 2010.

Nowe Sorento jest jednym z głównych modeli napędzających sprzedaż marki Kia za Oceanem. W maju firma znalazła nabywców na prawie 31 500 samochodów, a więc o 21% więcej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej.

Właśnie z myślą o produkcji Sorento Kia Motors oddała niedawno do użytku nowoczesną fabrykę, która działa w amerykańskim stanie Georgia.

W linku poniżej są wyniki testów zderzeniowych, jakie zostały dotychczas przeprowadzone z udziałem modeli Kia zgodnie z wymaganiami Euro NCAP.

Ważną nowością w europejskiej gamie Kia w ciągu najbliższych kilku miesięcy będzie debiut Sportage kolejnej generacji. Na miejsce produkcji tego auta wybrano nowoczesną fabrykę koncernu na Słowacji.


Informacja: Samar.pl Źródło: KIA

Test Euro NCAP 2009 Kia Sorento
{youtube}TItZyPpJVCE{/youtube}

...a może to też Cię zainteresuje:

Tradycje off-roadowe

Dziedzictwo dzielności terenowej Firmy motoryzacyjne lubią odwoływać się do swojego dziedzictwa, tym samym wzbudzając zaufanie klientów. Bazujący na tym przekaz

Czytaj dalej >>