OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

RMF Caroline Team na Baja Gothica 2010.

Awarie nie przeszkodziły w zdobyciu czołowy lokat.
Sobota, (24.04.2010 r.) była pierwszym dniem poważnego ścigania na off-roadowych trasach Baja Gothica. Zawodnicy RMF Caroline Team okazali hart ducha i mimo nękających ich sprzęt awarii, dotarli na metę w czołówce.

 

Na początek Organizatorzy „wypuścili” na trasę motocykle i quady. Tuż po nich dość zróżnicowane odcinki, ze startu równoległego, zaczęły przemierzać samochody. Off-roadowa trasa, wyznaczona w większości na nieużytkach wokół terenów Aeroklubu Toruńskiego, obfitowała w kopny piach, długie i bardzo szerokie proste oraz leśne dukty.

 

„Jechało nam się bardzo dobrze, jednak z winny komputera na długich prostych nie mogłem przekraczać prędkości 120 km/h. Mimo to udało się wyprzedzić kilka załóg. Rajd się jeszcze nie skończył. Zamierzamy walczyć o zwycięstwo do końca” – powiedział na mecie dzisiejszego OSu Aleksander Fazi Szandrowski. „Jutrzejszy etap przyniesie końcowe rozstrzygnięcia” – dodał zdobywca 2. lokaty w swojej klasie.

Sławek Gajewski, ma w bezpośredniej rywalizacji do pokonania m. in. uczestników Dakaru. Rafał Płuciennik, urwał koło w swojej rajdówce i to właśnie ta awaria uniemożliwiła mu zdobycie podium na półmetku Baja Gothica. „Niestety, nie mogliśmy walczyć do końca na dzisiejszym etapie. Auto jest już ściągnięte na bazę. Mechanicy zabrali się do pracy i z prognoz wynika, że będę mógł wystartować w dniu jutrzejszym” – podsumował dzisiejsze zmagania twórca RMF Caroline Team.

 

W campie serwisanci usuwają awarie, robią bieżące przeglądy i przygotowują samochody do jutrzejszej rywalizacji. W niedzielę, na trasę w barwach Carolinek wyjadą Daria Widawska i Ania Dereszowska. „Nie mogę się doczekać startu. Chcę kolejny raz poczuć to wspaniałe uczucie …” – stwierdziła aktorka, uczestniczka RMF Morocco Challenge.
 

{gallery}bajaghotic{/gallery}

 

 

 

Jasiek Nałęcz – RMF Caroline Team

...a może to też Cię zainteresuje: