OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Początek sezonu OFF-ROAD

Nie do końca wiadomo, jakie wydarzenie można uznać za oficjalny początek sezonu off-roadowego – nie było jeszcze takiej zgody w środowisku, żeby zrobić jedno otwarcie sezonu. Jedni otwierają sezon w okolicach wakacji, inni – nigdy go nie kończą, jeżdżąc na nieliczne imprezy zimowe. Generalnie – sezon trwa tam, gdzie ludzie są w terenie.

Można jednak spokojnie zaobserwować, że właśnie teraz coś drgnęło. Chyba możemy spokojnie powiedzieć, że podczas gdy Przeprawowy Puchar Wielkopolski w sposób lokalny otwierał sezon sportowego ścigania się, tak dopiero teraz – w ten weekend, nastąpi prawdziwy wysyp wszelkiej maści imprez terenowych.

 

 

Są oczywiście tacy, którzy powiedzą, że otwarcie sezonu to dopiero pierwsza runda Pucharu Polski OFF-ROAD PL (w tym roku odbywającego się pod szyldem COVAL Puchar Polski OFF-ROAD PL), jednak chyba spokojnie można głosy takich zignorować. W tym roku początek sezonu zbiega się z początkiem wiosny. Motyw topienia marzanny jest zresztą motywem jak nie przewodnim, to przynajmniej pobocznym wielu rajdów odbywających się w ten weekend. No i nie można zapomnieć o mocnej dominancie weekendu – pierwszym w tym sezonie tak dużym rajdzie – The Great Escape Rally. Jednak podczas gdy ten ostatni opisywany jest dość obficie (także na naszych stronach), inne są nieco przyćmione. Dlatego właśnie w witrynie www.off-road.pl przez cały tydzień będziecie mogli śledzić informacje o kolejnych imprezach, które będą otwierały sezon 2010. Już jutro – pierwsze dwie!

 

Informacja: Redakcja

...a może to też Cię zainteresuje:

Nowa Mokka-e

Opel zaprezentował wygląd nowej Mokki. Na początek pojawia się wersja elektryczna Mokka-e, potem ma dołączyć spalinowa. Nowa Mokka oparta jest

Czytaj dalej >>