OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Pantar Team w Rajdzie Budapest-Bamako

Tarpanem przez świat

Naszym celem jest przygotowanie polskiego klasyka motoryzacji TARPANA z 1984r do udziału
w Rajdzie Budapest-Bamako – największym charytatywnym rajdzie na Świecie.

blog heder

W trakcie naszej wyprawy do pokonania będziemy mieli łącznie ok. 20 tysięcy kilometrów wiodących przez 13 państw położonych na dwóch kontynentach.

Trasa rajdu prowadzi przez Austrię, Włochy, Francję i Hiszpanię – wzdłuż wybrzeża. Zespoły jadą zarówno po utwardzonych jak i off-roadowych odcinkach wiodących przez Maroko, Mauretanię, aż do Bamako. Część trasy pokrywa się z trasą Rajdu Paryż-Dakar.

Inauguracja wyprawy to wielkie wydarzenie, któremu towarzyszą tysiące osób zebranych na ulicach stolicy Węgier.

Rajd Budapest-Bamako to wyzwanie dla tych, którzy marzą o palącym słońcu Sahary, o dużych dawkach adrenaliny obecnych pośród kłębów kurzu i warkotu ponad stu silników. To dwa tygodnie niezwykle intensywnej i wyczerpującej jazdy w terenie, w bardzo ciężkich warunkach. To czas walki ze sobą, autem i trudami warunków drogowo-geograficznych.

mapa trasy pantar team

Szczęśliwy finisz rajdu w stolicy Mali dla nas będzie dopiero półmetkiem. Przytaczając podtytuł pewnej znanej książki – to jest wyprawa z cyklu „There and Back Again”. Nie idziemy na łatwiznę i do domu wracamy na kółkach pokonując kolejne tysiące kilometrów pustynnego outbacku.

Ale to nie tylko wielka amatorska przygoda . To przede wszystkim wielka akcja humanitarna, dzięki której w strumieniach potu, pośród tumanów kurzu dociera do najbiedniejszych jeden z największych konwojów pomocy na świecie. Ponad 130 załóg, w tym nasz „Pantar” dotrze do Afryki wioząc ze sobą artykuły szkolne, medyczne, sprzęty elektroniczne, ubrania i zabawki dla dzieci.

Mamy nadzieję na udział w kolejnych rajdach i akcjach humanitarnych w ramach podróżowania „Pantarem Przez Świat” w następnych latach.

Logo Pantar Team

Linki:

Blog http://pantarteam.blogspot.com/
Fanpage https://facebook.com/PantarTeamTarpanemPrzezSwiat/
Strona organizatorów http://www.budapestbamako.org/

...a może to też Cię zainteresuje: