OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

SMOR – Sowiogórski Event 4×4
14-15 czerwiec 2013 r., Góry Sowie

Impreza nastawiona na integrację i dobrą zabawę. Z klasami: rodzinno-przygodową oraz wyczyn i quad z dodatkową adrenaliną.Poruszać będziecie się w większości po zapomnianych drużkach polnych i szutrowych z dojazdem do miejsc gdzie będą rywalizować koledzy z klasy wyczyn i quad. Na trasie zostaną rozmieszczone punkty kontrolne – PKP-y. Dodatkowo dla klasy przygodowej przygotowane zostaną zadania na trasie: np. odczytanie dat z zapominanych kapliczek itp. Poruszać będziemy się wegług notatek nawigacyjnych – Roadbook-a, który będzie rozpisany szczegółowo z punktami charakterystycznymi, aby nawigacja przebiegała w większości w sposób intuicyjny i możliwy do odczytania również z licznika pojazdu.

Imprezę rozpocznie wieczorny (piątkowy) prolog na czas z dodatkowymi pieczątkami, dla chętnych. NIE jest on obowiązkowy, a jego wyniki nie będą brane pod uwagę w klasyfikacji generalnej. Jego wyniki zadecydują o starcie do odcinak dziennego. Załogi nie biorące udziału w prologu startować będą według kolejności wpłat.

Sobotni odcinek dzienny trwać będzie 8 godzin, a trasa liczyć będzie ok. 40 km po malowniczej okolicy Gór Sowich. Po powrocie do bazy zlokalizowanej w malowniczej miejscowości Rzeczka, ok. godziny 19 nastąpi ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów i pucharów dla najlepszych.

Następnie rozpocznie się integracja trwająca jak tradycja każę do świtu w niedziele – partnerki płci pięknej mile widziane.

Klasy:

Przygoda – klasa typowo turystyczno-krajoznawcza dla aut terenowych, niezmodyfikowanych z napędem 4×4 – suv, pickup itp. niekoniecznie na oponach terenowych.

Wyczyn – jak zwykle na SMOR. Wszystkie pieczątki będą do zdobycia na kołach. Jednak dopuszczamy możliwość użycia wyciągarki elektrycznej. Jej posiadanie nie jest obowiązkowe. Użycie wyciągarki pozwoli mniej pewnym kierowcom oswojenie się ze sprzętem. Dla wytrawnych zawodników klasy wyczyn zdobycie PKP-ów możliwe będzie bez użycia wyciągarki.

Quad – możliwość jazdy według tracka GPS Garmin.

Dla najlepszych dyplomy, puchary oraz upominki. Dla wszystkich pamiątkowe koszulki – pamiętajcie o podaniu rozmiaru przy wysyłaniu zgłoszenia, naklejki na auto, dyplomy, impreza na zakończenie ze smacznym poczęstunkiem.

 Wpisowe 250 zł załoga samochodowa 2 osobowa i 220 zl quad płatne do 15 maja 2013 r.

Po tym terminie oraz wpłaty na miejscu: 300 zł samochody, 270 quady.

Informacje: www.smor.pl, smor@interia.eu, tel. 725 268 556
Organizator: Stowarzyszenie Form Alternatywnych – Rozdroże
Miejsce: Góry Sowie – Nowa Ruda

Baza noclegowa:

Ośrodek wypoczynkowy RZECZKA
58-320 Walim, Rzeczka 41
tel./fax 74 845 72 47, kom 695 949 132

Zdjęcia z imprezy marcowej

...a może to też Cię zainteresuje: