OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

OLSZYNA CUP nowa odsłona wyścigów Endurance dla UTV i samochodów terenowych!

Już za miesiąc 16 września 2017r. na największym torze off-road w Europie OLSZYNA MOTOPARK odbędzie się OLSZYNA CUP Endurance czyli H3 wyścig przeznaczony dla pojazdów UTV oraz H6 dla samochodów 4×4. Jest to preludium do cyklu zawodów w 2018 roku.

Chcemy stworzyć cykl wyścigów Endurance dla zawodników korzystających z pojazdów UTV oraz dla kierowców samochodów terenowych. Formuła ścigania będzie inna niż na Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych i Pucharze Polski Baja. Naszym założeniem jest jak największa dostępność tego wyścigu dla zawodników, dobra zabawa i zdrowa rywalizacja a regulamin, który tworzymy będzie czytelny dla wszystkich. Do zawodów dopuścimy również kierowców amatorów, którzy nie posiadają licencji.

Przy organizacji wyścigów weźmie udział zespół sędziów profesjonalistów, co zagwarantuje walkę w duchu Fair Play. Korzystając z własnego doświadczenia w tym sporcie zadbamy o bezpieczeństwo. Z uwagi na wyposażenie i usytuowanie toru OLSZYNA MOTOPARK będą to przyjazne zawody dla uczestników, ponieważ wszystko jest na miejscu. Teamy mogą rozbić tutaj biwak, jest zaplecze sanitarne, prysznice, bistro i najważniejsze na miejscu zlokalizowany jest park serwisowy.

To będzie nowy cykl zawodów w kalendarzu cross country. Tor jest bardzo techniczny i wymagający, do tego ciekawa formuła wyścigów i ogromne zaangażowanie organizatorów! W przyszłym sezonie przewidujemy 3 albo 4 imprezy, które ułożą się w Puchar rozgrywany w ciągu roku. Wszystkie szczegóły dotyczące przyszłorocznego OLSZYNA CUP będziemy chcieli ustalić z zawodnikami na specjalnym briefingu podczas pilotażowego wyściguzapowiada organizator imprezy Jacek Liszkowski.

Zawodnicy będą rywalizować w 3 godzinnym ściganiu UTV i 6 godzinnym maratonie samochodami terenowymi. Trasa zawodów przebiegać będzie po specjalnie przygotowanej pętli o długości 10 km, na prywatnym, zamkniętym torze szutrowym. W wyścigach mogą wystartować maksymalnie dwuosobowe załogi, zawodnicy będą mieli możliwość wymieniać się kierownicą w dowolnym czasie. Na torze zmierzą się amatorzy z mistrzami off-roadu z całej Europy. Zapowiada się sprawdzian dla maszyn i test wytrzymałości dla zawodników! W każdym wyścigu wygra ten team, który w ciągu założonego czasu pokona najdłuższy dystans.

Wyścig OLSZYNA CUP H3 przeznaczony jest dla pojazdów UTV. Walka będzie trwała nieprzerwanie przez 3 godziny. Regulamin techniczny wyścigu będzie zbliżony do regulaminu Pucharu Polski w Rajdach Baja. Pojazdy UTV sklasyfikowane zostaną w dwóch kategoriach: Turbo i Wolnossąca.

Natomiast OLSZYNA CUP H6 jest stworzona z myślą samochodach 4×4. Tutaj teamy ścigać się będą przez 6 godzin non stop. Obecnie pracujemy nad regulaminem technicznym wyścigu i zgodnie z nim będziemy chcieli stworzyć podział na klasy, tak aby były one przystające do regulaminów RMPST i RPPST – mówi organizator imprezy Jacek Liszkowski.

Podczas OLSZYNA CUP park serwisowy depo będzie otwarty cały czas, przy czym pobyty zawodników w parku maszyn będą liczyły się do czasu wyścigu.

Jacek Liszowski: Chciałbym zaprosić wszystkich zawodników, którzy ścigają się UTV-ami i samochodami na wyścig OLSZYNA CUP. Wyścig będzie trudny i chcemy by to było coś nowego, coś co sprawi Wam wielką frajdę! Dla zwycięzców przewidujemy nagrody rzeczowe m.in. zwolnienie z wpisowego w kolejnej rundzie!

 

Harmonogram OLSZYNA CUP

Piątek, 15.09.2017 r.:
15.00-21.00 odbiory techniczne pojazdów
Sobota, 16.09.2017 r.:
Wyścig
UTV
8:00 trening
9:00 start
12.00 meta
Samochody 4×4
12:00 trening
13:00 start
19.00 meta
20:00 ogłoszenie wyników i uroczyste rozdanie nagród

Biuro / baza rajdu/ park maszynowy:
OLSZYNA MOTOPARK
ul. Marii Skłodowskiej Curie 2A
59-830 Olszyna

Kontakt zawodnicy:
Jacek Liszkowski, telefon +48 600 855 481, mail: cup@olszynamotopark.pl
Biuro wyścigu: telefon +48 505 961 280 mail: cup@olszynamotopark.pl

Organizatorem wyścigu OLSZYNA CUP jest OLSZYNA MOTOPARK. Przygotowanie tras wspomagał ekspert off-roadowy – Rafał Marton, pilot rajdowy, wielokrotny zdobywca tytułu Mistrza Polski oraz 12 -krotny uczestnik Rajdu Dakar. 

Więcej informacji: www.olszynamotopark.pl

...a może to też Cię zainteresuje:

Hennessey VelociRaptor

Dla tych, którym osiągi Forda F-150 Raptora są za słabe Hennessey proponuje solidny pakiet modyfikacji mechanicznych. Podstawowym składnikiem jest 2,9-litrowy

Czytaj dalej >>