OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Najbardziej niezawodne modele SUV

Oto model, który w klasie pojazdów sportowo-rekreacyjnych uzyskał najlepsze noty za niezawodność Niemieckiego Stowarzyszenia Nadzoru Technicznego (GTU). Podobne do GTU usługi oferuje nad Renem m.in. DEKRA oraz TUV.
Volkswagen Tiguan zajął pierwsze miejsce za niezawodność wśród modeli sportowo-rekreacyjnych w wieku do 3 lat według statystyk Niemieckiego Stowarzyszenia Nadzoru Technicznego (GTU). Podobne do GTU usługi oferuje u naszych zachodnich sąsiadów m.in. DEKRA oraz TUV.

Oto pierwsza piątka najbardziej niezawodnych modeli sportowo-rekreacyjnych w wieku od 1 do 3 lat według zestawienia GTU:
– VW Tiguan (nota 5,3)
– Porsche Cayenne (nota 7,2)
– Subaru Forester (nota 8,2)
– BMW X3 (nota 8,6)
– Range Rover ex aequo z Nissan X-Trail (nota 8,9)

Jak podali też specjaliści z GTU, około 52% pojazdów poddanych kontroli technicznej w pierwszej połowie bieżącego roku miało rozmaite usterki, przy czym w 18,5% przypadków były to wady bardzo poważne lub zagrażające nawet bezpieczeństwu ruchu drogowego.

W ciągu pierwszego półrocza liczba aut osobowych, przebadanych w placówkach GTU, wyniosła około 1,9 mln egzemplarzy.

Najczęściej wykrywane usterki dotyczyły takich elementów jak oświetlenie i elektryka (24,7%), układ hamulcowy (18,3%) oraz osie, koła i opony (17,1%).

GTU wskazuje na niekorzystny trend, jakim jest starzejący się park samochodowy w Niemczech. Średni wiek aut jeżdżących po drogach naszych zachodnich sąsiadów to aktualnie ponad osiem lat, z czego statystycznie co piąty wóz ma ponad 12 lat. A im samochód starszy, tym gorszy jest jego stan techniczny.

...a może to też Cię zainteresuje:

Hyundai Kona Hybrid
Hyundai Kona Hybrid

Hybrydowa Kona Hyundai poinformował o wprowadzeniu do oferty Kony z napędem hybrydowym. Trochę to dziwne, bo debiut tego pierwszego subkompaktowego

Czytaj dalej >>