OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Jesienny Żubr 2010 – podium dla Lejdis!

W dniach 22 – 24 października, w malowniczych terenach Jury Krakowsko–Częstochowskiej odbył się rajd 4×4 Jesienny Żubr 2010. 26 załóg miało do pokonania prawie 200 km tras – w tym 8 odcinków specjalnych – podzielonych na dwa etapy. OS-y miały bardzo zróżnicowany charakter pod względem trudności. Był piach, błoto, woda, kamienie, przejazdy zarówno w terenie otwartym jak i pomiędzy drzewami. Wiele załóg zakończyło off-roadowe zmagania już pierwszego dnia, co dotyczyło również jednej z dwóch załóg JONIEC TEAM, która na 4. OS-ie I etapu straciła przedni resor i dyfer.

Kierowców szczególnie zaskoczył OS Dakar I w Bukownie, na którym panowały typowo pustynne warunki. „Kopisty piach i strome podjazdy Dakaru dały nam się nieźle we znaki. Dosłownie tonęłyśmy w piachu.” – mówi Iza Bogacz z JONIEC TEAM. „Dopiero od trzeciego OS-u zaczęłyśmy kręcić dobre czasy. Nasze auto dobrze sprawuje się właśnie na twardszych odcinkach i odetchnęłyśmy z ulgą słysząc, że piasków już więcej nie będzie” –dodaje pilot „Lejdis”, Kasia Dziadoń. „Lejdis” z JONIEC TEAM, jedyna kobieca załoga Jesiennego Żubra 2010, pomimo trudnego początku pojechały fantastycznie w kolejnych OS-ach, dzięki czemu zakończyły rywalizację w swojej klasie na znakomitym 3 miejscu.

{gallery}jesiennyzubr{/gallery}

Bezkonkurencyjni w tegorocznym Jesiennym Żubrze byli Wojciech Pieprzycki i Jacek Kurkowski, którzy poprowadzili swoją terenówkę na pierwsze miejsce w klasie extreme.
W klasie sport triumfowała załoga Zbigniewa Jasiewicza i Grzegorza Pitka.
Natomiast na najwyższym stopniu podium w turystyku stanęli Anna i Maciej Podstawscy.


Informacja: Rafał Wójs

...a może to też Cię zainteresuje: