OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Minimalne różnice w motocyklowej stawce po 1. etapie rajdu Dakar

Jedyny reprezentant Polski w motocyklowej stawce w rajdzie Dakar 2014 – Kuba Przygoński ukończył pierwszy etap tylko o 8’23 wolniej od zwycięzcy.

Pomimo tak niewielkiej straty zawodnik ORLEN Team uplasował się na 20. pozycji. Na razie wyniki czołówki są bardzo wyrównane, a różnice pomiędzy konkurentami sekundowe. To pokazuje jak zawzięta będzie walka w tym roku. Za motocyklistami jednak dopiero 809km z zaplanowanych 8734 km!

Etap z Rosario do San Luis był identyczny dla samochodów i motocykli. Trasa liczyła 809km, a OS miał 180km. Na szlak składały się wąskie i kamieniste drogi z dużą liczbą wybijających hop.

Na najwyższym stopniu pierwszego, nieoficjalnego etapowego podium stanął Joan Barreda Bort (Honda), który na pokonanie trasy potrzebował 2h25’31. 37 sekund wolniejszy okazał się Marc Coma (KTM). Trzeci przyjechał Cyril Despres, 1’40 za liderem.