OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Małysz na mecie Baja Poland 2013

Rajd Baja Poland 2013 zakończył się z sukcesem dla teamu Małysz/Marton.
W klasyfikacji generalnej rajdu załoga zajęła czwarte miejsce, co dało trzecie miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Europy Centralnej CEZ oraz czwarte miejsce w Pucharze Świata FIA.

Kamienie, żwir, szutry i koleiny – to tylko część atrakcji, jakie zafundowała kierowcom Baja Poland trasa na odcinku Szczecin – Dobra – Drawsko Pomorskie. Nie było łatwo i nie obyło się bez drobnych problemów. Jednak dla prawdziwych sportowców, takich jak Adam Małysz, przeciwności to tylko motywujące wyzwanie. Małysz wraz z pilotem Rafałem Martonem zajęli w rajdzie Baja Poland 2013 bardzo dobre czwarte miejsce.

Piątą już edycję Baja Poland, która jest jednocześnie szóstą rudną Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych, w piątek zainaugurował prawie 12 kilometrowy odcinek superspecjalny w Szczecinie. Małysz rozpoczął i zakończył OS na czwartej pozycji, dojeżdżając 15 sekund za świetnie spisującym się tego dnia Krzysztofem Hołowczycem. W sobotę na kierowców czekały do pokonania dwa odcinki specjalne na wymagającym terenie drawskiego poligonu. Każdy z OS-ów liczył ponad 165 km. Trasa OS-2 i OS-3 była bogata w krótkie partie pełne ostrych zakrętów. Pierwszy sobotni odcinek, OS-2, był dla załogi bardzo udany. Niestety drugi odcinek tego dnia okazał się mniej szczęśliwy. Ostatecznie team ukończył sobotnią rywalizację na 6 pozycji w klasyfikacji generalnej, tracąc do lidera 6’51.

Na drugim OSie mieliśmy małą przygodę. Podwozie samochodu zawiesiło się na górce ziemi,
z przodu zablokowało nas drzewo, więc nie mogliśmy wyjechać. Podkładaliśmy pod koła wszystko co było pod ręką. Tak straciliśmy około 4-5 minut.”
– skomentował Adam Małysz.

Takie sytuacje jednak się zdarzają w sporcie. Jeśli chce się coś osiągnąć, to trzeba dawać z siebie wszystko i czasem zaryzykować. Wtedy można liczyć na oczekiwane rezultaty. Już nie chcę po prostu dojeżdżać do mety. Przyszedł teraz dla nas czas na prawdziwą rywalizację.” – dodał Małysz.

Dla Małysza celem ostatniego dnia rajdu było nadrobienie straconych poprzedniego dnia minut. Wszystko poszło zgodnie z planem. Po pokonaniu OS-4 w Dobrej Małysz wrócił na czwartą pozycję
w klasyfikacji generalnej. Na ostatnim odcinku specjalnym Małysz i Marton wycisnęli z Hiluxa niemal wszystko, plasując się również na czwartym miejscu. Byli tylko 3 minuty i 43 sekundy za najlepszym na tym odcinku Krzysztofem Hołowczycem, który jednak z powodu wcześniej doznanej awarii musiał pożegnać się z walką o najwyższe lokaty.

Po trzydniowej walce Orzeł z Wisły i jego pilot zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji
generalnej rajdu Baja Poland 2013.
Tym samym obecnie zajmują trzecie miejsce
w Mistrzostwach Europy Centralnej CEZ oraz czwarte miejsce w Pucharze Świata FIA.

„To był bardzo ciężki rajd. Pod koniec, po kilku pętlach były duże dziury. Cieszymy się, że dojechaliśmy do mety pomimo różnych przygód. Kolejny etap za nami, najważniejszy jest cel i to, że nabieramy dalej doświadczenia. To doświadczenie może nam zaprocentować, chociażby w walce podczas Dakaru. Dziękujemy wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki. Czujemy tę moc i lecimy wciąż do przodu.” – podsumował Adam Małysz.

Wyniki Baja Poland 2013

  1. Zheludov/Rudnicki, Toyota Hilux Overdrive 6h13:53.0
  2. Dąbrowski/Czachor, Toyota Hilux 6h21:16.0
  3. Zapletal/Marton, H3 EVO 6h21:30.0
  4. Małysz/Marton, Toyota Hilux 6h23:46.0

Wyniki Mistrzostw Europy Centralnej

  1. Dąbrowski/Czachor, Toyota Hilux 6h21:16.0
  2. Zapletal/Marton, H3 EVO 6h21:30.0
  3. Małysz/Marton, Toyota Hilux 6h23:46.0

Źródło: Informacja prasowa

...a może to też Cię zainteresuje: