OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Grand Cherokee 2011 – najważniejsza premiera Chryslera?

Chrysler szykuje się do najważniejszej premiery rynkowej – w czerwcu pojawi się odświeżony Jeep Grand Cherokee 2011. Sylwetka pojazdu została już dawno temu ujawniona. Jest to uaktualniona wersja dobrze znanego wizerunku przysadzistego auta, dla mieszkańców amerykańskich miast. Nowy Grand Cherokee odświeży nieco gamę modeli Chryslera, podobnie jak zapowiadane na ten rok nowe wersje Dodga Avengera, Chargera, Chryslera 300 i Sebringa.

Jednak nowy Jeep to coś więcej niż tylko nowy samochód w gamie. Dla producenta z Detroit to jeden z bardziej strategicznych produktów. Wszak dobrze sprzedający się SUV to dla współczesnych firm oferujących swoje samochody w USA i Europie równie ważny produkt, co hatchback klasy C.

Grand Cherokee będzie wytwarzany w trzech wersjach. Cennik z kwotą ok. 33 000 $ otwiera Laredo 4×4. Poza skórzanym obszyciem kierownicy, znajdziemy tu m.in. radio Sirius, możliwość otwierania drzwi bez kluczyka i 17-calowe felgi. Jeśli ktoś uzna, że wystarczy mu napęd na dwa koła, wtedy cena spadnie o 2000 $. To może być ciekawa opcja dla Europejczyków.

Wersja Limited do wydatek ok. 40 000 $. Za dodatkowe 7000 $ Jeep dorzuca w standardzie podgrzewane fotele pierwszego i drugiego rzędu, panoramiczny dach, kamerę do parkowania i 18-calowe koła. Tym razem rabat na wersję z napędem na jedną oś wynosi 2500 $.

Najwyżej na liście stoi Overland, którego ostatnia edycja zbierała bardzo pochlebne recenzje również w Polsce. Samochód oferował dużo więcej niż konkurencja, za podobną cenę. Overland 2011 w podstawowej odmianie będzie wymagał kredytu na prawie 43 000 $. Za to dostaniemy pneumatyczne zawieszenie, wnętrze obszyte skórą i obłożone drewnem, a także  20-calowe „walce”. Podobnie jak w niższych odmianach i tutaj wersja z uproszczonym napędem jest tańsza. Różnica wynosi 3500 $.

Mocarne Hemi 5,7 l o mocy 360 KM, występuje jako „opcjonalny dodatek” i wymaga dopłaty niezależnie od rodzaju wyposażenia. Nowością jest też 290-konny silnik Pentastar V6, generujący 350 Nm momentu. Całość została opakowana w nowe, smuklejsze i sztywniejsze nadwozie, mieszczące 17% więcej ładunku niż poprzednik i oferujące więcej miejsca na nogi. Nowy Grand Cherokee będzie budowany w zakładach w Detroit.


Źródło:  autoweek.com, informacja Mototarget.pl

...a może to też Cię zainteresuje: