OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Duszno 4×4. Sezon 2013 zakończony!

glowna

Z wielkim zadowoleniem organizatorów jak i uczestników 26.10.2013 otworzyły się bramy Mordoru, 9- godzinnego jesiennego rajdu Duszno 4×4.
Rajd organizowany jest w miejscowości Duszno koło Mogilna, na granicy województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Kolejna edycja tego przeprawowo- turystycznego rajdu, w którym udział wzięło ponad 90 załóg, odbyła się w czterech klasach extreme mechanik, extreme elektryk, wyczyn oraz extrem quad. Nad bezpieczeństwem załóg czuwał rescue-team z Brodnicy.
Tereny Duszna obfitują w długie i strome trawersy, strome zjazdy i podjazdy oraz tereny bagienne, które pomimo wysokich temperatur nie tracą swojej off-roadowej soczystości. W ciągu roku odbywają się 2 edycje wiosenne 24h oraz jesienna 9h, lecz w głowach organizatorów rodzi się pomysł zorganizowania rajdu 3 dniowego. Połaci terenu wystarczy na zorganizowanie nawet 5 dniowej imprezy i wszystko na terenach prywatnych.

Ale wróćmy do sedna, 26.10.2013 do Duszna przybyła czołówka polskiego off-roadu: Misio, Kowalski, Biadala, Nowakowski i wielu innych. Tereny, na których odbywa się rajd znane są zawodnikom z Poland Trophy, gdzie od 2 lat odbywa się jedna z edycji pod okiem Macieja Rahtana. Jako bazę rajdu obrano bardzo ciekawie położone Gospodarstwo Agroturystyczne Ignalin Trzemeszeński w najmniejszej wsi w Polsce. Mordor jest to 6 edycja jednego z najcięższych rajdów w Polsce, a nasze hasło WITAMY W PIEKLE chyba najlepiej oddaje to co się tam dzieje. Uczestnicy mieli do pokonania 25 km dla każdej z klas i zebranie 40 pieczątek. Klasy extreme miały po 4 oesy, natomiast wyczyn 10.

Dziewięć godzin ciężkich zmagań z błotem, przyrodą, a przede wszystkim samym sobą wymaga wiele wysiłku i pokory. Jedna z załóg – Kowal Extreme Off-road relacjonuje swoje wrażania z imprezy: „Jeden z najcięższych rajdów w tym roku, dużo strat ponieśliśmy. […] [Off-road w Dusznie red.]to jest głównie udowodnienie samemu sobie, że potrafisz coś zrobić, nieważne z jakim wynikiem, ale dasz radę, nie odpuścisz do końca”. Bo „dopóki walczysz jesteś zwycięzcą”!

Wyniki rajdu
Extreme mechanik
1. NIEMIEC Mariusz – Misio
2. NARUSZEWICZ Jarosław
3. KOWALSKI Sławek
Extreme elektryk
1. MACIEJ Nowakowski
2.SZKOPEK Sebastian
3. BEDNARZ Robert
Wyczyn
1.ŻYBURTOWICZ Arek
2.FIEDLER Adam
3 BOGAJCZYK Mariusz
Quad extreme
1.KONIECZKA Waldemar
2.ROLEWSKI Maciej
3.BUGAJAK Marek

Autor: Robert Dalewski, Zdjęcia: Jacek Piotrowski, Filip Klamecki 

...a może to też Cię zainteresuje:

2013 Ford F-150 Lariat
Ford F-150

Wypracowany sukces  Korzenie Forda F-150 sięgają drugiej połowy lat 40. ubiegłego wieku. Po wojnie, w 1948 roku przyszedł czas na

Czytaj dalej >>