OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Cross-country w damskim wydaniu

Na terenie poligonu w gminie Dobra koło Szczecina, odbyła się prezentacja pierwszej w Polsce i jedynej na świecie kobiecej załogi w rajdach cross country. Od września, pilotem Klaudii Podkalickiej będzie Joanna Madej, Mistrz Polski w klasie Super 1600 w 2007 roku i II wicemistrz Polski w Rajdowym Pucharze Peugeota 206 w 2002 roku. Prezentacja nowej ekipy rajdowej połączona zostanie z testami samochodu Mitsubishi Pajero T2 przed startem w rajdzie Baja Poland 2012, czyli rundą Pucharu Świata w rajdach terenowych FIA i 3 rundą Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowyc.

Chcemy złamać stereotyp, że kobiety są słabe i nie potrafią walczyć. Kobiety XXI wieku są silne i odważne, i tak, jak my, śmiało wkraczają w dziedziny zarezerwowane do tej pory wyłącznie dla mężczyzn… Jestem przekonana, że współpraca z Asią przebiegać będzie świetnie – w końcu obie jesteśmy stuprocentowymi kobietami – śmieje się Klaudia Podkalicka.

Bez wątpienia, obecność damskiej ekipy wzbudza zainteresowanie zdominowanego przez mężczyzn świata motoryzacyjnego, tym bardziej, że obie zawodniczki są doświadczone i mają ambitne plany startów w kolejnych imprezach rajdowych. Odwaga, szybkość, precyzja połączona z kobiecą delikatnością i subtelnym wdziękiem oraz wiara w zwycięstwo to bez wątpienia atuty, z jakimi spotkamy się podczas startów Klaudii i Joanny.

– Cieszę się na współpracę z Klaudią. To doświadczony sportowiec, z którym na pewno będzie się mi świetnie współpracowało. Myślę, że wspólnie możemy namieszać w tym męskim „świecie”. Znamy i lubimy się prywatnie, a to na pewno pomoże nam w pracy – dodaje Joanna Madej.

Pierwszy egzamin kobieca ekipa otoMoto Team będzie zdawać podczas wrześniowego Baja Poland.

W sezonie 2012 Klaudię Podkalicką wspierają: otoMoto.pl, Malinowe Hotele, Entertainment Group, Verso, Rally Planet, Car Graphics, eXsports.TV, dReamfield Film Studio, ProDriving Team, Speed Factory, TVP INFO, e-pajero oraz Miasto Szczecin.

...a może to też Cię zainteresuje:

Barbour Legend Wax Jacket
Gadżety

1. Kurtka Barbour Legend Wax Jacket Barbour to brytyjska firma założona pod koniec XIX wieku. Przez lata marka zasłynęła na

Czytaj dalej >>
Nissan Patrol Y60

PatroCamper 4×4 Podróżowanie samochodem terenowym niesie za sobą sporo niewygód i związanych z nimi kompromisów. Podczas kilkumiesięcznych podróży nieco męczące

Czytaj dalej >>