OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Drezno-Wrocław: kopalnia odkrywkowa dała zawodnikom w kość.

Drugi dzień Rajdu Drezno-Wrocław to dwa odcinki specjalne. Pierwszy,  rozgrywany w okolicach Drezna – to powtórka z pierwszego dnia zmagań; drugi to OS na terenach kopalni odkrywkowej w Lipsku. Zawodnicy RMF Caroline Team poradzili sobie z przygotowanymi trudnościami.

„Pierwszy odcinek pokonaliśmy bardzo szybko. Nie sprawił nam dużych trudności. Jesteśmy zadowoleni z wykręconego czasu” – powiedział na mecie pierwszego OSu Rafał Płuciennik.

Lipsk, tradycyjnie przywitał zawodników upalną pogodą. To mogło wróżyć tylko jedno. „Miejscami była bardzo słaba widoczność. Dochodziła wielokrotnie do zera. Spodziewałem się tego. Jechałem w tym miejscu nie raz i wiem, że przejazd autem po kopalni przy takich warunkach pogodowych wiąże się z tumanami kurzu. Na trasie trzeba było wielokrotnie czekać, aż opadnie kopalniany pył uniesiony przez pędzące samochody. Dopiero wtedy można było kontynuować jazdę”.

W klasyfikacji generalnej po 2. dniach rajdu, jadący w barwach RMF Caroline Team, Przemysław Niemyjski zajmuje 1. miejsce.
Dziś zaczyna się wielkie ściganie na terenach polskich poligonów. Poniedziałkowy etap według informacji Organizatorów ma długość 200 kilometrów.

{gallery}dwc2{/gallery}

 


Jasiek Nałęcz
RMF Caroline Team

...a może to też Cię zainteresuje:

Przełomowe auta

TOP 10 sprzed 20 lat Historia magazynu „OFF-ROAD PL” zaczęła się w 1997 roku od internetowej listy dyskusyjnej, która następnie

Czytaj dalej >>