OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

L200, Outlander i Pajero nie dla złodziei

Kolejny raz z rzędu Mitsubishi L200 zwyciężył, a Outlander zajął drugie miejsce w corocznym, brytyjskim rankingu skuteczności fabrycznych zabezpieczeń antywłamaniowych i antykradzieżowych sporządzanym przez organizację Thatcham we wspólpracy z Departamentem Transportu oraz firmami ubezpieczeniowymi.

W rankingu pick-up`ów Mitsubishi L200 zajął pierwsze miejsce, pozostawiając w tyle swoich konkurentów, w tym Nissana Navarę. Drugie miejsce w kategorii vanów 4×4 zajął Mitsubishi Outlander, najpopularniejszy samochód typu SUV  w Polsce, a trzecie Mitsubishi Shogun, w Europie kontynentalnej znany jako Pajero.

Badania skuteczności zabezpieczeń zostały przeprowadzone przez brytyjską organizację Thatcham, która organizuje takie testy już od 2004 roku.  Badaniom podlega każdy nowy samochód, który pojawia się na rynku brytyjskim, a próby uchodzą za najbardziej wymagające na świecie. Analizom podlega między innymi blokada zapłonu, zewnętrzne zamki, zabezpieczenia przed skopiowaniem kluczyka, a także zabezpieczenia szyb, alarm oraz immobiliser.

Mitsubishi Outlander, Pajero oraz L200 są dostępne na polskim rynku z homologacją ciężarową z możliwością pełnego odliczenia podatku VAT.

 

Źródło:  MMC Car Poland

...a może to też Cię zainteresuje: