OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Czwarty etap Rajdu Tunezji – wypadek

Chaleco Lopez uległ wypadkowi na czwartym etapie Rajdu Tunezji. Kierowcy motocykli – w tym zawodnicy Orlen Team – zatrzymali się przy chilijskim motocykliście by udzielić mu pomocy. Jacek Czachor (Orlen Team) bez wątpienia nie ma co narzekać. Osiągnął najlepszy czas na odcinku specjalnym. Tuż za nim uplasował się Kuba Przygoński

(strata jednej sekundy do kapitana zespołu), zaś trzeci był Marek Dąbrowski (strata 5 sekund do Czachora). Wyniki te ulegną zmianie po odjęciu czasu zawodnikom pomagającym Ch. Lopezowi.

Startowałem z pierwszej pozycji i otwierałem trasę. Był to bardzo szybki odcinek po kamieniach. Lopez dogonił mnie, wyprzedził i za nim się trzymałem. W pewnym momencie zniknął mi z zakresu wzroku. Niestety sześć kilometrów przed metą uległ poważnemu wypadkowi. Zatrzymałem się przy nim i włączyłem systemy bezpieczeństwa. Zaraz później nadjechał Helder Rodrigues i również zaczął pomagać. Ja wówczas zdecydowałem się jechać na metę, która była bardzo blisko i tam zawiadomić służby medyczne. Z tego, co się dowiedziałem Lopez ma złamaną kostkę, rękę i połamane kilka żeber. Mam nadzieję, że wszystko będzie z nim w porządku komentował Jakub Przygoński.

Dzisiaj jechaliśmy po szlakach, gdzie było sporo nawianego piachu i ostrych kamieni. Początkowo etap był wymagający nawigacyjnie, później nastąpiła sekcja szybkich partii. OS kończył się krętymi serpentynami. Tam właśnie wypadek miał Lopez. Gdy do niego dojechałem, na miejscu było już sporo zawodników, którzy mu pomagali. Pojechałem do mety i wygrałem z Markiem o 5 sekund. Jutro startuję pierwszy i otwieram stawkę. Walczę jeszcze z Jordim Viladoms, nad którym mam bezpieczną  przewagę. Awansowałem na trzecią pozycję w generalce rajdu i musze to utrzymać – podsumował Jacek Czachor.

Jacek jedzie rzeczywiście bardzo szybko. Dzisiaj między nami jest tylko 5 sekund różnicy. Kilkakrotnie jechałem w jego kurzu. Najwyraźniej podkręcamy nawzajem swoje tempo. Dla mnie jest jednak ważniejszy wynik w klasie Open i jego właśnie będę broniłskwitował Marek Dąbrowski.

4. etap – wyniki

  1. Czachor          2:17:24
  2. Przygoński     +0’01
  3. Dąbrowski      +0’05
  4. Lucchese        +17’30
  5. Markit              +32’32

 

...a może to też Cię zainteresuje: