OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Africa Eco Race 2011-Etap IV

Pierwszy dzień Nowego Roku niektóre zespoły przywitały jeszcze na trasie odcinka specjalnego w okolicach  wydm Chegaga. Jeszcze raz okazało się, że pustynne trasy rajdowe nie są dostępne dla każdego.  Czwarty etap rajdu wiódł z południa  Maroka w kierunku Atlantyku – gdzie przygotowano jednodniowy odpoczynek dla uczestników. Etap był  ciężki, długi i wymagający. Trasa obfitowała w bardzo dużą ilość kamieni co znacząco odbiło się na uczestnikach- wielu miało problemy z przebitymi oponami. Zwycięzcą etapu został ponownie Jean-Louis Schlesser pomimo zmiany koła na 30 km przed metą. W generalnej klasyfikacji samochodów dalej prowadzi zaspół Pelichet- Decré na swoim Wildcat Bowler.

 Z trasy rajdu: Młody francuski motocyklista Thomas Bourgin ponownie dosiadł swojego KTM – po czwartkowym fatalnym upadku pozostał „tylko” duży siniak na prawej stronie żeber. Etap w kategorii motocyklistów wygrał Norbert Dubois na KTM. W ciężarówkach prym dalej wiedzie Elisabete Jacinto (MAN), która jest teraz „ścigana” przez Czecha Tomas Tomecek (Tatra). W dalszym ciągu brak informacji czy dzielny Węgier – Miklos Kovacs – będzie wstanie kontynuować rajd  do Dakaru. Wczorajszy wypadek jego ciężarówki może okazać się dużo bardziej poważny niż pierwotnie przypuszczano.

Więcej z trasy…. http://www.africarace-live.com/


...a może to też Cię zainteresuje:

Textron Wildcat XX

Kociak Gordona  Wildcat XX powstał we współpracy z Robbym Gordonem – słynnym kierowcą rajdowym, obecnie startującym w wyścigach NASCAR (National

Czytaj dalej >>
AKADEMIA 4x4 - SKLEP.OFF-ROAD.PL
MAGAZYN OFF-ROAD PL
PRZYGODY