OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Africa Eco Race 2011-Etap III

Trzeci  etap rajdu Africa Eco Race 2011 był znacząco różny od poprzednich- przed wszystkim był najdłuższym etapem w całym rajdzie.  Na zawodników czekało wiele niespodzianek – przejazd przez wygasły wulkan oraz podróż przez bezkresny płaskowyż a także  pierwsze  wydmy w okolicach Drâa Wadi. Sylwestrowy biwak zaplanowano koło Erg Chegaga oraz  Lake Iriqui. Etap wygrał Jean-Louis Schlesser wraz z Céline Merle-Beral (Buggy Schlesser), w kategorii motocykli triumfował Willy Jobard na KTM. Czech Tomas Tomecek (Tatra) wygrał etap w kategorii ciężarówek.
 Z trasy rajdu:  Belg Noel Essers w dniu swoich 67 urodzin uplasował się na trzeciej  lokacie w kategorii ciężarówek. Hubert Auriol  znowu miał problemy – zatrzymały go piaski  oraz problemy mechaniczne z buggy na 268 km.  Szalony Węgier – Miklos Kovacs – dosłownie zniszczył swoją ciężarówkę wyjeżdżając z ouedus – czyli suchego koryta rzeki. Jest wysoce prawdopodobne, że rajd dla Węgra właśnie się zakończył. Ekipa francuska Jérome Pélichet oraz Eugénie Decré (Fra/Wildcat Bowler) podobnie jak rok temu miała problemy z silnikiem prawie w tym samym miejscu niedaleko wydm Chegaga – tym razem nie jest pewne czy zdołają naprawić silnik i kontynuować rajd.

Więcej z trasy…. http://www.africarace-live.com/

Pozdrawiamy
Tomasz i Moli

...a może to też Cię zainteresuje:

Dodge Ramcharger

Klasyk  Jak zwykle w garażowych opowieściach, zakup kultowego pojazdu to dopiero początek długiej drogi do osiągnięcia satysfakcjonującego stanu. Niekiedy to

Czytaj dalej >>