OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Wyczerpujący odcinek dla Lotto Team – po czwartym dniu Hołek na 9. w generalnej klasyfikacji, Martin na 14.

Czwarty dzień tegorocznego Dakaru to bardzo trudny, a zarazem najdłuższy etap dzienny odkąd rajd rozgrywany jest w Ameryce Południowej! Dla Martina Kaczmarskiego kierowcy Lotto Team to był bardzo trudny odcinek, ale mimo kryzysu ukończył go jako 21. zawodnik. Trudności na trasie i słabszy czas sprawiły, że jego Mistrz, Krzysztof Hołowczyc spadł w klasyfikacji generalnej na 9. miejsce.

Trasa czwartego dnia z San Juan do Chilecito składała się z dwóch prób podzielonych strefą neutralizacji. Zawodnicy przejechali łącznie 657 km, z czego na 156 km nie dokonywano pomiaru czasu. Bardzo ciekawa odcinek, wiodący kanionami, przecinający koryta rzek i wspinający się na wysokość 3200 m n p m obfitował w liczne zwroty akcji. Martin Kaczmarski jechał z dużym tempem, ale bardzo ostrożnie, początkowo udało mu się jechać nawet szybciej niż jego nauczyciel z Lotto Teamu, Krzysztof Hołowczyc. Martin stracił do pierwszego zawodnika 52m12s, a Krzysztof Hołowczyc 45m6s.

– Dzisiaj po raz pierwszy od początku Dakaru poczułem poważne zmęczenie. Mam chyba pierwszy kryzys, ale to przecież w końcu musiało przyjść – mówi Martin Kaczmarski, kierowca Lotto Team. – W końcu spędziłem już ponad szesnaście godzin za kierownicą na Dakarowych odcinkach specjalnych. Mimo to walka trwa i nie zapominam o tym, że moim celem jest meta. Dzień był bardzo trudny. Po pierwszym punkcie pomiaru miałem świetny, dziewiąty czas, ale niedługo potem przestrzeliłem zakręt i chcąc wrócić na trasę zakopałem się, tracąc sporo do  rywali. Mam o to do siebie żal – dodaje Martin. – Do tego na mecie niemal dostałem zawału serca. Dotarła do mnie informacja, że ukarano mnie doliczoną niemal godziną czasu, co na szczęście okazało się błędem. Za fundowanie zawodnikom takich zawałów powinni przyznawać jakieś czasowe nagrody – śmieje się Martin Kaczmarski.

Wśród Polaków w klasyfikacji generalnej po czterech odcinkach specjalnych najwyżej plasuje się Krzysztof Hołowczyc, który zajmuje 9 pozycję ze stratą 1h07min do pierwszego, którym po dzisiejszym dniu jest Carlos Sainz i jest pierwszym Polakiem. Martin Kaczmarski ze swoim czasem powinien znaleźć się na 14. miejscu, tracąc do lidera 1h48min38s. Taki czas daje mu pozycje trzeciego Polaka w klasyfikacji, cztery oczka pod Markiem Dąbrowskim i trzy miejsca wyżej niż Adam Małysz. Po czterech dniach „piekła Dakaru” wynik jest satysfakcjonujący.

Źródło: Informacja prasowa

...a może to też Cię zainteresuje:

GADŻETY NR 184 cz.2

Latarka czołowa Led Lenser XEO 19R Latarka o mocy 2000 lumenów poradzi sobie w najtrudniejszych warunkach. Urządzenie jest wyposażone w

Czytaj dalej >>
Nowa Mokka-e

Opel zaprezentował wygląd nowej Mokki. Na początek pojawia się wersja elektryczna Mokka-e, potem ma dołączyć spalinowa. Nowa Mokka oparta jest

Czytaj dalej >>