OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Wojsko z ciągnikami od Johna Deere’a

W III i IV kwartale 2015 r. Państwowe Jednostki Wojskowe zakupiły 15 ciągników marki John Deere. Nowe maszyny trafiły m.in. do Krakowa, Inowrocławia, Darłowa, Radomia, Dęblina i Malborka. W przetargu ogłoszonym przez Skarb Państwa zwyciężył AGRO Wanicki, który jest autoryzowanym przedstawicielem Johna Deere’a.

Ciągniki rolnicze John Deere przeznaczone dla Wojska wyposażone zostały m.in. w kabinę premium, klimatyzację, panoramiczną szybę przednią oraz drzwi, system podgrzewania paliwa, a także przekładnię DirectDrive 40 km/h ECO. Dla wszystkich pojazdów została wyznaczona przez WITPiS1 klasa obciążeniowa MLC. Zostały także zarejestrowane przed dostawą w Wydziale Centralnej Rejestracji Pojazdów Sił Zbrojnych i Ubezpieczeń Komunikacyjnych Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Ciągniki posiadają certyfikat do transportu powietrznego USAF2.

Dostawa traktorów kołowych zrealizowana została w oparciu o umowę między Skarbem Państwa – Jednostką Wojskową 4228 na podstawie wygranego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego. Przedmiotem Umowy była dostawa 15 sztuk traktorów kołowych (ciągników rolniczych) JOHN DEERE 6140R. Nowe maszyny użytkowane są m.in.: w Krakowie, Inowrocławiu, Darłowie, Radomiu, Dęblinie i Malborku. Za realizację przetargu od strony Agro Wanicki odpowiadał specjalny zespół dedykowany do obsługi tego typu procedur.

Dostawa przeprowadzona została w III i IV kwartale 2015 r. Wszystkie podlegały nadzorowaniu jakości w ramach odbioru wojskowego, które było realizowane przez przedstawiciela wojskowego (RPW) w oparciu o „klauzulę jakościową”, zgodnie z wymaganiami AQAP 21313.

[dg ids=”23551,23552″]

...a może to też Cię zainteresuje: