OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Warmiński Rajd Przeprawowy 2011 – relacja

W dniach 8-10.03.2011 r., na poligonie wojskowym w Braniewie odbył się Warmiński Rajd Przeprawowy. Udział w nim wzięły 73 załogi – 44 samochodowe i 29 quadowych. Pięć załóg przyjechało z Rosji.

Oficjalne otwarcie Rajdu Przeprawowego zostało dokonane przez Burmistrza, Wójta i Starostę Braniewa na placu strażackim o godzinie 15:30. Po części oficjalnej, wszyscy uczestnicy udali się na poligon wojskowy, gdzie następnie o godzinie 16:00 rozpoczęło się ruszanie w teren. I część rajdu to prolog – trasa zamknięta, na której można było zdobyć dwie pieczątki. Jako pierwsi wyruszyli quadowcy (10 załóg startowało co 5 minut), następnie samochody klasy Wyczyn (2 auta co 2 minuty), później swój start miały samochody klasy Extrim Elektryk, na samym końcu Extrim Mechanik. Dla kierowców, którzy chcieli spróbować swoich sił i przy tym wypróbować samochody, przygotowana została trasa turystyczna. Brało w niej udział 11 załóg.

Oficjalne zakończenie rajdu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, których sponsorem były firmy: Coval i Dragon Winch, odbyło się o godzinie 18:00 w Domu Rybaka.

W klasie Quad trzy pierwsze miejsca zajęli: Dawid Gossa (90pkt.), Rafał Dunajski (89pkt.), Marek Obrębski (89pkt.)
W klasie Wyczyn, na trzech pierwszych miejscach uplasowały się załogi: Andrzej Janiszewski, Krzysztof Jackowski i Wojciech Pietruszka – 52pkt., Robert Ordon i Tomasz Giglewicz – 50pkt., Jarek Naruszewicz i Adam Naruszewicz – 49 pkt.

W kolejnej klasie – Extrim Elektryk – trzy pierwsze załogi to – Michał Simkov, Ewgienia Simkov – 57pkt., Siergiej Riebienkow, Waleri Gałkin, Anatoli Diektierenko – 55pkt, Marek Wiliński, Rafał Kossater – 18pkt.

W klasie Extrim Mechanik, trzy pierwsze miejsca zajęły załogi: Mariusz Walasek i Kamil Walasek – 58pkt, Jacek Choszczewski i Adam Kurdziel Adam – 58pkt, Bogdan Modzelewski i Kamil Modzelewski – 56pkt.

W klasie Turystycznej, trzy najlepsze załogi to: Dmitriy Vlasov, Roman Stepanov – 47pkt, Grzegorz Bukiewicz i Tomasz Rembecki – 47 pkt, Paweł Konopka i Krzysztof Jasiówka – 47pkt.

...a może to też Cię zainteresuje: