OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

W dobrej sprawie. Ogólnopolska Terenowa Integracja dla Choinki

Od kilku lat na Zamojszczyźnie daje się zauważyć wzrost zainteresowania sportami off-roadowymi. Zróżnicowane podłoże (lessy, borowiny, piachy) oraz specyficzne ukształtowanie terenu (głębokie wąwozy i jary, głębocznice, wierzchowiny) powodują, że każdy wyjazd poza asfalt łączy się z niezapomnianymi doznaniami.

Już po raz IV na Zamojszczyźnie odbyła się Ogólnopolska Terenowa Integracja dla Choinki 2014. Akcja miała na celu zbiórkę darów dla dzieci, które przez los zostały doświadczone już na samym początku. W tym roku skierowaliśmy nasze serca w kierunku dzieci z Domu Dziecka nr 1 w Zwierzyńcu.
Wszystko zaczęło się 7 grudnia o godzinie 9.00 na piaskowni w Mokrem. Na miejscu stawiło się blisko 50 załóg, głównie z najbliższych okolic, ale również z Lublina, Puław oraz Krakowa. Na odprawie uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, dyplomy oraz wiele innych ciekawych gadżetów. O 10.00 na wcześniej przygotowanym torze odbyły się dwie konkurencje: H1 – czyli godzinna jazda dla klasy turystyk (15 aut) oraz H2 – czyli dwie godziny jazdy dla klas: adventure, extreme i quad. Wygrywała załoga, która określonym czasie zrobiła najwięcej okrążeń. Były to konkurencje bardzo widowiskowe. Dzięki nagłośnieniu akcji w mediach, nie mogliśmy narzekać na frekwencję. I mam tu na myśli nie tylko osoby związane ze światem off-roadu.
O godzinie 16.00 przeszliśmy do części oficjalnej – czyli odczytania wyników. Oczywiście miłym akcentem było wręczenie pamiątkowych pucharów i nagród najlepszym uczestnikom. Jednak największymi wygranymi tego dnia były dzieci. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu różnych środowisk off-roadowych oraz wielkiej pomocy ze strony sponsorów wynik przerósł wszelkie oczekiwania organizatorów. Dzięki zebranym środkom dzieciaki będą na pewno mogły się cieszyć profesjonalnym atlasem do ćwiczeń oraz sprzętem sportowym.
Z tego miejsca składam ogromne podziękowania wszystkim tym, którzy w mniejszym lub większym stopniu przyczynili się do zorganizowania imprezy oraz podarowania promyka słońca najmłodszych.

Autor: Jarek Kuchta
Zdjęcia: autor

...a może to też Cię zainteresuje:

Kontrowersyjne kulisy Rajdu!

Podczas dwóch ostatnich Etapów Rajdu Dakar nie zabrakło też kontrowersyjnych sytuacji. Pierwsza dotyczyła motocyklistów, którzy ugrzęźli w błotnej pułapce na

Czytaj dalej >>