OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Silk Way Rally 2012 – Start już jutro!

Już jutro rusza Silk Way Rally 2012 – czyli w uproszczeniu, mniejsza wersja Dakaru – pustynny wyścig, który dla większości kierowców aut i ciężarówek jest dobrym treningiem przed największym wyścigiem świata. Na liście startowej rajdu pojawiło się ponad 200 aut i 25 ciężarówek – wiele znanych i utytułowanych załóg (listę startową zamieszczamy poniżej, więc sprawdźcie sami). Warto zaznaczyć, że po Dakarze jest to chyba jedyna okazja do walki między czołówką klasy ciężarowej. Przed wszystkimi stoi zadanie zmierzenia się z trasą o długości ponad 4 000 km.

W Silk Way’u biorą udział także nasze polskie załogi. W klasie aut – Rafał Marton z Mirosławem Zapletalem, Piotr Beaupre/Jacek Lisicki, Hanna Sobota/Maciej Marton, Paweł Molgo/Ernest Górecki, a w ciężarówce (konkretnie Unimogu) – Piotr Domownik/Jarek Kazberuk/Beata Sadowska.

Tegoroczna edycja jest pierwszą, w której w organizacji rajdu nie uczestniczy A.S.O. Nieco przemodelowana jest także trasa – zawodnicy wyruszają tak jak w poprzednich edycjach z Moskwy, a finiszować będą w Gelendzhik – miasteczku nieopodal Sochi. Długość odcinków specjalnych ma być większa o około 15% w stosunku do lat ubiegłych, z kolei dojazdówki mają być skrócone niemal o połowę – brzmi ciekawie. Oczywiście będziemy na bieżąco śledzić przebieg rajdu, którego finał przewidziany jest na 13 lipca.

LISTA STRATOWA (zobacz)

...a może to też Cię zainteresuje: