OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

RMF Caroline Team z R-SixTeam w Dakar 2012

RMF Caroline Team w legendarnym rajdzie, którego trasa w tym roku prowadzić będzie po bezdrożach Argentyny, Chile i Peru wystawi załogi samochodowe i zawodników na quadach. W Dakar Rally 2012 wystartuje również polska załoga ciężarówki – biorący udział w rajdowej rywalizacji Unimog z załogą R-SixTeam.

Na pokładzie kilkutonowego potwora zasiądzie rodzinny duet Szustkowskich oraz Jarosław Kazberuk. Zawodnicy nie są debiutantami – mają już za sobą start w najtrudniejszym rajdzie świata ale w takiej roli jeszcze wspólnie nie występowali

„Dakar jest dla mnie przede wszystkim ogromnym wyzwaniem, które polega na zbliżaniu się do granic wytrzymałości organizmu i walki z własnymi słabościami. Jest to przy okazji największa i najbardziej prestiżowa tego typu impreza na świecie. Fajnie jest uczestniczyć w takim przedsięwzięciu” – mówi Robert.

 

Podobnie jak Adam Małysz załoga dowodzona przez Szustkowskiego traktuje Dakar jako wielką przygodę.

„Startuję ciężarówką rajdową, ponieważ udało mi się już przejechać Dakar samochodem rajdowym. Jest to dla mnie kolejny krok w tej przygodzie, moim zdaniem trudniejszy.” – słyszymy z ust zawodnika.

Trzyosobowa załoga przeszła już wspólne treningi. Załogi RMF Caroline Team i R-SixTeam zadeklarowały współpracę w Rajdzie Dakar, gdzie przez dwa tygodnie będą zmagały się z etapami o łącznej długości 9.000 kilometrów.

„Myślę, że Adam, podobnie jak ja, realizuje swoje marzenia. Jeśli pojedzie rozważnie i nie zacznie ścigać się sam ze sobą, ma szansę osiągnąć metę” – tłumaczy Robert Szustkowski.

Rajdowe pojazdy RMF Caroline Team już 20 listopada zostaną wysłane z francuskiego portu w podróż do Argentyny.

Rajd Dakar, którego start zaplanowano na 1 stycznia 2012 r. rozpocznie się w argentyńskim Mer del Plata.

 

...a może to też Cię zainteresuje:

VIP Cross

11 lipca na torze Extremalne 4×4 off road park pod Kuklówka odbędzie sie 13. edycja VIP CROSS – off road

Czytaj dalej >>