OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Rekordowy Land Rover

Marka Land Rover ogłosiła rekordowe wyniki sprzedaży w marcu. W Wielkiej Brytanii sprzedano 11,3 tys. samochodów. To rekord wszech czasów dla producenta. Globalne wyniki marki w marcu są o 43% lepsze niż w analogicznym okresie 2009 roku.
Land Rover zanotował w Polsce aż czterokrotny wzrost sprzedaży w porównaniu z I kwartałem ubiegłego roku.

Marzec jest siódmym z kolei miesiącem, w którym marka Land Rover odnotowała wzrost sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Znaczący wzrost osiągnęły także rynki azjatyckie, gdzie Chiny stały się jednym z trzech największych światowych odbiorców z ponad 2 tys. sprzedanych samochodów w miesiącu.

Ponadto, globalny wolumen sprzedaży w I kwartale 2010 jest o 36,6% wyższy niż w analogicznym okresie roku poprzedzającego.

“Cieszy nas ogromny wzrost sprzedaży samochodów świadczący o stale rosnącym zaufaniu do marki Land Rover. W 62-letniej historii jeszcze nigdy nie mieliśmy tak znakomitych wyników. Range Rover, Range Rover Sport, Discovery 4 i Freelander 2 to nasze najdoskonalsze osiągnięcia technologiczne, które także w Polsce są doceniane przez klientów. W pierwszym kwartale 2010 roku nasi dealerzy sprzedali aż 104 samochody, co stanowiło ponad czterokrotny wzrost w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Najpopularniejszymi modelami w Polsce są Freelander 2 oraz Discovery 4 – powiedział Marcin Dąbrowski, dyrektor zarządzający Jaguar Land Rover Polska.
 
Pozostałe rynki europejskie osiągnęły w marcu następujące wzrosty sprzedaży:
• Szwajcaria: 139%
• Hiszpania: 67,2%
• Niemcy: 59%
• Austria: 53,4%


źródło: Land Rover

...a może to też Cię zainteresuje: