OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Nawigacje samochodowe Garmin Drive

Nawigacje samochodowe Garmin Drive

zwiększają świadomość kierowców, dbając o bezpieczeństwo na drodze

Garmin Drive

Premiera najnowszej linii urządzeń PND to kolejny znaczący krok w rozwoju nawigacji samochodowych Garmin, które nie tylko sprawnie prowadzą do celu, ale również dbają o bezpieczeństwo jazdy i dostarczają szeregu użytecznych na trasie informacji. W skład linii Garmin Drive wchodzą cztery grupy modeli: Garmin Drive™, Garmin DriveSmart™, Garmin DriveAssist™ oraz Garmin DriveLuxe™.

Najbardziej cieszy nas fakt, że nawigacje Garmin Drive dają wszystkim kierowcom dostęp do funkcji, które do tej pory pojawiały się jedynie w luksusowych samochodach,” – mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska.

Nawigacje Garmin Drive zostały wyposażone w funkcje alertów wspomagających kierowcę w zachowaniu należytej uwagi na drodze, takich jak ostrzeżenia o ostrych zakrętach, przejazdach kolejowych, przejściach dla zwierząt, o tym, że poruszamy się pod prąd na drodze jednokierunkowej i wiele innych. Kierowcy otrzymują również powiadomienia o pobliskich fotoradarach1. W przypadku dłuższych tras, Garmin Drive przypomni o potrzebie regeneracji i zasugeruje przerwę, podpowiadając potencjalne miejsca, w których można się zatrzymać.

Garmin Drive

Oprócz nowych funkcji wspomagających orientację kierowcy w sytuacji na drodze, seria Garmin Drive wyposażona została w bazę danych Foursquare® uwzględniającą miliony adresów sklepów, restauracji i wielu innych interesujących miejsc. Dzięki funkcji Garmin Real Directions™, nawigacja wykorzystuje charakterystyczne, rozpoznawalne obiekty takie jak znaki, budynki czy sygnalizacja świetlna, co znacznie ułatwia dotarcie do celu. Funkcja Easy Route Shaping umożliwia kierowcy modyfikację trasy zgodnie z własnymi preferencjami (np. uwzględniając wybrane miasto bądź drogę) za pomocą dotknięcia ekranu urządzenia. Wybrane modele z serii Garmin Drive oferują dostęp do bezterminowej aktualizacji map2 i subskrypcji komunikatów drogowych.3

Garmin DriveSmart

Nawigacje Garmin DriveSmart oferują wszystkie funkcje dostępne w modelach Drive, uzupełniając je o inteligentne powiadomienia, które umożliwiają wyświetlanie na ekranie nawigacji wiadomości tekstowych SMS i e-mail, połączeń przychodzących czy komunikatów z aplikacji mobilnych.4 Nawigacja aktywowana głosem i bezprzewodowa technologia Bluetooth® umożliwiają prowadzenie rozmów telefonicznych5 bez potrzeby odrywania rąk od kierownicy. Użytkownicy modeli Garmin DriveSmart zyskują dostęp w czasie rzeczywistym do usług, takich jak aktualne informacje drogowe i pogodowe, przekazywanych za pośrednictwem aplikacji mobilnej Smartphone Link.6

Garmin DriveAssist 

Modele Garmin DriveAssist z wbudowaną kamerą rejestrują wszystko, co dzieje się na drodze przed pojazdem. Urządzenie nieprzerwanie nagrywa materiał wideo w pętli na dołączonej karcie microSD i w razie kolizji automatycznie zachowa to, co miało miejsce przed i po zdarzeniu, zapewniając pełny obraz wypadku. W oparciu o obraz kamery działają dodatkowe funkcje ostrzeżeń: ostrzeżenie przed kolizją i ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu.7 Ciekawym rozwiązaniem jest komunikat „Jedź”, który przypomina roztargnionym kierowcom stojącym w korku, że samochód z przodu właśnie ruszył. Dzięki funkcji Garmin Real Vision™, zbliżając się do celu, na ekranie nawigacji wyświetlony zostanie obraz kamery i na nim graficzne strzałki wskazujące kierunek jazdy.

Garmin DriveLuxe 

To urządzenia, które łączą najbardziej zaawansowane technologie nawigacyjne z elegancką stylistyką. Obudowa wykonana została z wysokiej klasy polerowanego metalu, a zasilanie odbywa się za pomocą dyskretnego uchwytu magnetycznego. Użytkownicy modeli Garmin DriveLuxe otrzymują do dyspozycji dodatkowe funkcje nawigacyjne, takie jak HD Digital traffic³ – najszybsze rozwiązanie Garmin umożliwiające unikanie korków – dane aktualizowane są z częstotliwością 30 sekund.

Wszystkie urządzenia z linii Garmin Drive są kompatybilne z bezprzewodową kamerą cofania Garmin BC™ 30 (sprzedawana osobno), dostarczającą informacje o tym co dzieje się z tyłu pojazdu. Ponadto, nawigacje Garmin Drive mogą łączyć się z najnowszym wideo monitorem Garmin babyCam (sprzedawana osobno), umożliwiającym obserwowanie dzieci siedzących z tyłu na ekranie nawigacji, bez potrzeby odwracania głowy.

Modele z serii Garmin Drive różnią się między sobą rozmiarami ekranu, pokryciem map i funkcjami nawigacyjnymi. Seria Garmin Drive dostępna będzie w sprzedaży w pierwszym kwartale 2016 roku. Szczegółowe informacje o urządzeniach można znaleźć na www.garmin.pl.

Garmin Drive to najnowsze rozwiązanie z segmentu motoryzacyjnego firmy Garmin, czołowego światowego dostawcy przenośnych urządzeń nawigacyjnych dla samochodów osobowych, motocykli i ciężarówek. Rozwiązania Garmin dla kierowców dzięki innowacyjnym funkcjom umożliwiają oszczędność czasu i kosztów podróży.

1 Funkcja ostrzeżeń o fotoradarach nie jest dostępna na wszystkich obszarach.

2 Jeśli użytkownik wykupił dożywotnią subskrypcję usługi nüMaps Lifetime (sprzedawaną oddzielnie lub w zestawie z niektórymi modelami urządzeń GPS), będzie otrzymywał aktualizacje map, gdy takie aktualizacje zostaną udostępnione na stronie internetowej firmy Garmin, do użytku na 1 zgodnym produkcie firmy Garmin do czasu zakończenia okresu eksploatacji produktu lub zaprzestania otrzymywania przez firmę Garmin danych map od dostawcy zewnętrznego, wiecej informacji: http://www.garmin.com/pl-PL/legal/lmdisclaimer.

3 Użytkownik będzie otrzymywał dane o ruchu drogowym przez cały okres eksploatacji odbiornika komunikatów drogowych firmy Garmin albo dopóki firma Garmin będzie odbierała dane o ruchu drogowym od strony trzeciej, w zależności od tego, który z wymienionych warunków nastąpi szybciej. „Okres eksploatacji” odbiornika komunikatów drogowych oznacza okres, podczas którego odbiornik: (a) ma możliwości techniczne wymagane do korzystania z usługi informacji o ruchu drogowym; oraz (b) działa w sposób przewidziany przez producenta bez konieczności przeprowadzenia poważniejszych napraw. Informacje o ruchu drogowym nie są dostępne na wszystkich obszarach.

4 Aby otrzymywać powiadomienia z telefonu w urządzeniu nawigacyjnym, pobierz bezpłatną aplikację Smartphone Link. Na użytkownika zostaną nałożone opłaty za pakiet transferu danych, jeśli mają one zastosowanie. Wymaga smartfonu z technologią Bluetooth (do nabycia osobno).

5 Wymaga smartfonu z technologią Bluetooth (do nabycia osobno). 

6 Na użytkownika zostaną nałożone opłaty za pakiet transferu danych, jeśli mają one zastosowanie. Może być wymagana subskrypcja. 

7 W określonych warunkach funkcjonalność ostrzeżeń może być ograniczona. Szczegóły na stronie Garmin.com/warnings.

[dg ids=”23490″]

...a może to też Cię zainteresuje: