OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Podium Baja Poland dla ORLEN Team

Marek Dąbrowski i Jacek Czachor kończą polską rundę eliminacji Pucharu Świata na bardzo dobrym trzecim miejscu. Tuż za nimi w klasyfikacji generalnej uplasowała się druga załoga ORLEN Team w składzie Kuba Przygoński i Tom Colsoul.

 

Ósmą edycję rajdu Baja Poland pewnie wygrał będący w rewelacyjnej formie lider Pucharu Świata Katarczyk Nasser Al-Attiyah. Drugie miejsce zajął pięciokrotny zwycięzca Baja Poland Krzysztof Hołowczyc. Obie załogi ORLEN Team dobrze zaprezentowały się przed polską publicznością zdobywając kolejne punkty w klasyfikacji pucharowej.

 

„Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku. Nakreślony przed startem plan zrealizowaliśmy w stu procentach. Po raz kolejny pokazaliśmy, że z powodzeniem możemy rywalizować z najlepszymi załogami na świecie. Dzisiejszy etap przejechaliśmy zgodnie z założeniami. Złapaliśmy właściwy rytm i płynnie pokonaliśmy wszystkie odcinki specjalne. Od startu kontrolowaliśmy sytuację na trasie i nie popełnialiśmy błędów na trudnych technicznie odcinkach.” – powiedział Marek Dąbrowski.

 

„Cieszę  się, że po raz kolejny mogliśmy zaprezentować się przed polskimi kibicami. Trzecie miejsce w tak silnie obsadzonym rajdzie pokazuje nasz sportowy potencjał, tym bardziej, że podczas tych zawodów sami dbaliśmy o serwis naszej rajdówki. Po latach startów w Pucharze Świata i tysiącach kilometrów przejechanych w różnych warunkach wyszkoliliśmy polski zespół serwisowy, który umiejętnościami rywalizuje z najlepszymi.”– powiedział Jacek Czachor.

 

Rewelacyjnie na trudnej technicznie trasie Baja Poland spisała  się druga załoga ORLEN Team. Kuba Przygoński pilotowany przez Toma Colsoula zajął wysokie czwarte miejsce i na mecie nie krył zadowolenia z osiągniętego wyniku.

 

„To duży progres w porównaniu do poprzedniej edycji Baja Poland. Po kilkunastu miesiącach intensywnych treningów i ścigania się z najlepszymi, widzę, jak dużo poprawiłem. Miejsca, w których rok temu zwalniałem, w tym roku pokonywałem pełnym gazem. Cały czas utrzymywałem kontakt z czołówką i miejsce na podium do końca rajdu było na wyciągnięcie ręki. Zabrakło szczęścia podczas drugiego etapu, kiedy przytrafiła się nam awaria układu hamulcowego.”– powiedział Kuba Przygoński. „Startem w Baja Poland rozpocząłem okres intensywnych przygotowań do Dakaru. W tym roku czeka mnie jeszcze start w pustynnym rajdzie Maroka, ostatniej rundzie Pucharu Świata, gdzie zamierzam popracować nad techniką jazdy na wydmach. Pozostałe miesiące to ciężkie treningi na drodze do upragnionego celu.” – dodał Kuba Przygoński

 

Klasyfikacja generalna Baja Poland 2016

 

  1. AL-ATTIYAH Nasser/BAUMEL Matthiew (QAT/FRA) 4:59:17
  2. HOŁOWCZYC Krzysztof/KURZEJA Łukasz (POL) +01:21
  3. DĄBROWSKI Marek/CZACHOR Jacek (POL) +08:19
  4. PRZYGOŃSKI Jakub/COLSOUL Tom (POL/BEL) +11:25
  5. PROKOP Martin/MINOR Ilka (CZE/AUT) +17:37
  6. Miroslav ZAPLETAL/MOMOT Bartosz (CZE/POL) +20:31
  7. MUNK Jes /MARTON Rafał (DEN/POL) +27:38
  8. AMOS Eugenio /TORNABELL Rafael (ITA) +30:29
  9. GARAFULIC Boris/PALMEIRO Filipe (GHL/PRT) +31:36
  10. MAŁUSZYŃSKI Michał/MAŁUSZYŃSKA Julita (POL) +36:10

...a może to też Cię zainteresuje: