OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Opaska fitness Garmin vívosmart® HR

Opaska fitness z pomiarem tętna na nadgarstku

Firma Garmin rozszerza swoją ofertę produktów wearables monitorujących codzienną aktywność o opaskę fitness vívosmart HR, która wykorzystuje technologię ElevateTM do pomiaru tętna na nadgarstku. Na podstawie tętna opaska vívosmart HR precyzyjniej oblicza spalone kalorie i określa intensywność ćwiczeń. Nowością jest także, że vívosmart HR rejestruje różnice wzniesień i zlicza pokonane piętra. Po połączeniu opaski z kompatybilnym smartfonem1 użytkownicy mogą na jej wyświetlaczu odczytywać powiadomienia o przychodzących połączeniach, SMS-y, e-maile, informacje z kalendarza oraz sieci społecznościowych, a także sterować odtwarzaniem muzyki.

„To pierwszy monitor aktywności marki Garmin wykorzystujący technologię Elevate – pomiar tętna na nadgarstku. Opaska śledzi tętno użytkownika przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, udostępniając jeszcze więcej informacji na temat codziennej aktywności, spalonych kalorii, treningów i czasu snu” – mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska. „Dzięki zastosowanemu w vívosmart HR zawsze aktywnemu ekranowi o wysokiej rozdzielczości użytkownik może śledzić postępy w realizacji swoich celów sprawnościowych i odczytywać powiadomienia z telefonu w trakcie treningu”.

Zaawansowane monitorowanie aktywności
Vívosmart HR ma elegancki, lekki i wygodny pasek doskonale sprawdzający się w całodziennym użytkowaniu. Dzięki baterii wytrzymującej nawet do 5 dni i wodoodporności do 50 m (5 ATM)2 rzadko trzeba ją zdejmować.

Oprócz monitorowania liczby kroków, spalonych kalorii, pokonanej odległości, tętna oraz wyświetlania aktualnego czasu vívosmart HR komunikuje dodatkowy wysiłek użytkownika, informując o pokonywanej różnicy wzniesień oraz mierząc intensywność ćwiczeń. Opaska wyposażona została w wysokościomierz barometryczny. Intensywność ćwiczeń szacowana jest na podstawie tętna.

Motywacja i spersonalizowane cele
Podobnie jak wcześniejsze modele vívosmart HR informuje użytkownika, kiedy spędza on zbyt dużo czasu bez ruchu, określa aktualny poziom aktywności i ustala spersonalizowane, dzienne cele kroków do wykonania, motywując do regularnej aktywności każdego dnia. Użytkownicy mogą również samodzielnie ustalać cel w postaci liczby pięter do pokonania oraz intensywności ćwiczeń.

Funkcje smart
W dzisiejszym świecie łączność odgrywa bardzo dużą rolę, dlatego Garmin vívosmart HR został wyposażony w funkcje smart – opaska powiadamia użytkownika wibracjami o połączeniach przychodzących, SMS-ach, informacjach z kalendarza i innych zdarzeniach. Użytkownicy mają również możliwość sterowania muzyką czy kamerą Garmin VIRB. Za pomocą opaski można także zlokalizować swój telefon, który gdzieś się zapodział.

Garmin vívosmart HR automatycznie synchronizuje dane z najnowszą wersją aplikacji mobilnej Garmin Connect™3 dla iPhone® lub dla telefonów z systemem AndroidTM. Dzięki temu użytkownicy mogą w ciągu dnia sprawdzać raporty z informacjami o postępach, śledzić czas snu, podejmować wyzwania na największą liczbę kroków, a także korzystać z wielu innych opcji. Prosty w obsłudze interfejs aplikacji Garmin Connect Mobile umożliwia analizę bieżących danych na temat aktywności oraz trendów w dłuższym czasie. Aplikację można połączyć z kontem w serwisie MyFitnessPal, aby monitorować liczbę spożywanych kalorii i planować dietę.

Opaska vívosmart HR pojawi się w sprzedaży w listopadzie 2015 r. i dostępna będzie w trzech wersjach kolorystycznych – czarnej, fioletowej i ciemnogranatowej.

DOCX ZDJĘCIA

...a może to też Cię zainteresuje:

Jeep Gladiator XMT
Jeep Gladiator XMT

Możliwości Jeepa Gladiatora nie ograniczają go do wyłącznie cywilnego środka transportu i rekreacji. Po odpowiednich modyfikacjach przeprowadzonych przez FCA oraz

Czytaj dalej >>