OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Nowy Nissan NP300 Navara Międzynarodowym Pickupem Roku 2016

  • NP300 Navara zdobywa prestiżowy tytuł „Międzynarodowego Pickupa Roku 2016”
  • Produkcja modelu rozpoczęła się w listopadzie w zakładach Nissana w Barcelonie
  • Jurorzy pochwalili doskonale prezentujące się nadwozie i wnętrze, będące nowością w segmencie rozwiązania techniczne, silnik 2.3 dCi oraz imponujące parametry ładowności i uciągu

Nowy Nissan NP300 Navara zdobył zaszczytny tytuł Międzynarodowego Pickupa Roku 2016, nadany mu w trakcie uroczystego wręczenia nagród w Lyonie we Francji.

Nissan_NP300_NAVARA_18
Wprowadzany właśnie na rynek nowy pickup Nissana pokonał takich rywali, jak Mitsubishi L200 i Ford Ranger. Jurorzy pochwalili model NP300 Navara za znakomite właściwości jezdne na drogach utwardzonych, sprawność terenową, mocny silnik oraz dużą ładowność.
W ramach plebiscytu nowy NP300 Navara przeszedł rygorystyczne testy, w trakcie których oceniano jego sprawność terenową, osiągi oraz stosunek wartości do ceny. Pickupy testowano także pod względem przydatności jako narzędzie pracy, porównując między innymi ich parametry uciągu.
Nowy NP300 Navara oferuje komfort i kulturę pracy na miarę crossovera przy jednoczesnym utrzymaniu wyjątkowej sprawności terenowej, wytrzymałości i ładowności, z których słynęła Navara poprzedniej generacji.
W solidnej konstrukcji podwozia wprowadzono wiele nowych rozwiązań, w tym między innymi pięciodrążkowe zawieszenie tylne w wersji Double Cab, znacznie poprawiające komfort jazdy.
Liczne innowacyjne i przystępne cenowo technologie pokładowe, w tym system kamer 360° (AVM) i system automatycznego hamowania awaryjnego (FEB), podnoszą przyjemność z jazdy i funkcjonalność pojazdu. Są to jednocześnie rozwiązania unikatowe na rynku pickupów.
Philippe Guérin-Boutaud, wiceprezes Nissana i dyrektor działu samochodów użytkowych, powiedział: „Ta prestiżowa nagroda uświetniła 80-lecie obecności Nissana w segmencie pickupów. Rygorystyczne testy, przeprowadzone przez jurorów plebiscytu, potwierdziły solidność i innowacyjność nowego NP300 Navara”.
„Nissan jest dobrze znany europejskim klientom jako producent wytrzymałych i mocnych samochodów terenowych oraz przełomowych crossoverów. Nowy NP300 Navara łączy w sobie największe atuty tych dwóch segmentów. To przełomowy pickup – solidny jak samochód terenowy oraz elegancki i oszczędny jak crossover” – dodał Ponz Pandikuthira, dyrektor działu samochodów użytkowych w Nissan Europe.
„Tytuł Międzynarodowego Pickupa Roku przyznany przez jury złożone z najbardziej doświadczonych europejskich dziennikarzy zajmujących się tematyką samochodów użytkowych to prawdziwy zaszczyt dla firmy. Dziękujemy jurorom za tę nagrodę i mocną rekomendację dla nowego i znakomitego produktu, jakim jest nowy Nissan NP300 Navara”.

Produkcja nowego Nissana NP300 Navara rozpoczęła się listopadzie w Barcelonie. Samochód będzie dostępny w salonach sprzedaży w całej Europie od stycznia 2016 roku.

DOC PDF

...a może to też Cię zainteresuje: