OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Za ile nowe Sorento ? Najnowszy cennik Kia.

Kia Motors Polska głosiła właśnie cennik na model Sorento w wersji po faceliftingu. Ceny rozpoczynają się od 117 700 zł. Dopłata do wersji 4WD wynosi 8 000 zł.Najnowsza Kia Sorento wyróżnia się odświeżoną linią i zmodernizowaną konstrukcja skorupy nadwozia. Auto otrzymało nowy przedni i tylni zderzak z niekonwencjonalnym pionowym układem świateł przeciwmgielnych, nową atrapę chłodnicy i reflektory ze światłami dziennymi wykonanymi w technologii LED.

W zależności od poziomu wyposażenia auto dostępne jest w wersji z 17- lub 18-calowymi lub 19-calowymi felgami ze stopu lekkiego.Do oferty wprowadzono również nowy silnik benzynowy 2.4 GDI o niższym zużyciu paliwa i emisji spalin. Na pokładzie znalazło się innowacyjne wyposażenie z zakresu nowych technologii oraz bezpieczeństwa takie jak:

  • aktywny system ochrony pieszego, który w razie kolizji powoduje uniesienie tylnej części maski silnika (zmniejsza zagrożenie poważnych obrażeń ciała),
  • system monitorowania martwego pola w lusterkach zewnętrznych,
  • system monitorujący zmiany pasa ruchu oraz asystent parkowania równoległego,
  • zestaw wskaźników deski rozdzielczej Kia Supervision Cluster oraz nawigacja satelitarna z obsługą w języku polskim.

Dotychczasowy system zawieszenia otrzymał nowe ramy pomocnicze o bardziej wytrzymałej konstrukcji, które pozwalają jeszcze precyzyjniej kontrolować pracę wszystkich komponentów, a dzięki zmodyfikowanym tulejom skuteczniej tłumić drgania. Efektem powiększenia tulei zawieszenia, wydłużenia tylnych wahaczy oraz zastosowania wzmocnionych amortyzatorów odczuwalny jest wzrost komfortu podróżowania i stabilności pojazdu.

Aby zwiększyć precyzję prowadzenia oraz „wyczucie” drogi układ kierowniczy jest teraz bardziej bezpośredni i wymaga tylko 2,95 obrotu kierownicy pomiędzy położeniami skrajnymi.

Wygodę i komfort prowadzenia zapewnia progresywne wspomaganie układu kierowniczego Kia Flex Steer, działający w zależności od osobistych preferencji kierowcy w trzech trybach (Normal, Sport oraz Comfort).

Informacja: Kia Motors Polska

...a może to też Cię zainteresuje:

AKADEMIA 4x4 - SKLEP.OFF-ROAD.PL
MAGAZYN OFF-ROAD PL
PRZYGODY