OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Załoga Timex Expedition Team zdobyła Rumunię.

ŻYĆ Z PASJĄ INSPIRUJĄC INNYCH to hasło przewodnie wyjazdu offroadowego do Rumunii, zorganizowanego w ramach konkursu Timex.
Lipiec 2014 – Załoga Timex Expedition Team pokonała trasę przez Słowację i Węgry, by w rumuńskich Karpatach zmierzyć się własnymi marzeniami. Samochodami offroadowymi podróżnicy przemierzyli trasę od miasta Baia Mare, poprzez legendarną Sapantę, górę Ignis, zaporę Baraj Runcu, aż po dolinę rzeki Izy, znanej z XV-wiecznych monastyrów oraz architektury.

– Udała nam się rzecz niezwykle trudna – stworzyliśmy prawdziwą załogę z osób nie znających się wcześniej i pochodzących z różnych światów, w różnym wieku i z różnym dorobkiem przeżyć, mówi Bartosz Szlązkiewicz, Timex Group Polska. Okazuje się jednak, że wspólny mianownik, jakim jest podążanie za nowymi doświadczeniami i życie dla pasji to język jednoczący bardzo różne osobowości. Mamy nadzieję, że doświadczenia zdobyte podczas wyprawy zaowocują realizacją kolejnych ambitnych planów – nie tylko offroadowych.

Cztery załogi nawigowane przez instruktorów Expedition Team, cztery samochody terenowe oraz jedenastu załogantów – pięć kobiet i dziewięciu mężczyzn – to Timex Expedition Team. Codziennym zadaniem ekip, podczas pięciodniowej ekspedycji, było pokonanie odcinków terenowych, mierzenie się z ukształtowaniem terenu, zdobywanie szczytów, w tym klifu Piatra Sapantei i organizowanie obozowiska na polach pasterskich.

– Wydaje mi się, że offroad to przede wszystkim umiejętność pracy na rzecz innych, dyscyplina i cierpliwość oraz myślenie strategiczne, mówi Ewa Gołaszewska, zwyciężczyni konkursu. To sport kształtujący charakter, uczący szacunku do natury i pokory względem motoryzacji. Dopiero, gdy funkcjonują wszystkie te elementy, można mówić o załodze gotowej do przemierzania kolejnych kilometrów przygody. I tak właśnie było podczas naszej wyprawy.
– Najbardziej urzekła mnie przestrzeń – wolna od działań człowieka, dziewicza przyroda, starająca się powstrzymać nasz konwój, mówi Robert Jędrygas, zwycięzca konkursu. Offroad okazał się fantastycznym przeżyciem, które łączy ludzi. Poznawanie siebie i innych w tak wymagających okolicznościach jest lekcją na całe życie. Przez te 5 dni wyprawy naprawdę czułem, że mogę wszystko. I już mi tego brakuje.

Organizatorem wyprawy był Expedition Team dla Timex Group Polska, partnerami firmy: Cando, Diffland, MP, Terenwizja. Wyprawa odbyła się w dniach 16-20 lipca br.

 

 


Patronem medialnym wyprawy był Off-Road PL Magazyn 4×4.
Relacja filmowa:

...a może to też Cię zainteresuje:

Borneo

W poszukiwaniu Camel Trophy  Borneo to niezwykła wyspa, na której 80-tki pełnią rolę ambulansów medycznych, a odrestaurowane 40-tki dostają drugie

Czytaj dalej >>