OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Najmłodszy Polak w Dakarze wciąż na trasie

Z Dakaru wycofało się już ponad 100 pojazdów, w tej chwili na trasie jest już mniej uczestników, niż zeszłorocznych załóg, które dotarły do mety. Mimo niewielkiego – porównaniu z innymi zawodnikami – doświadczenia, debiutujący Martin Kaczmarski wciąż jest w grze i radzi sobie bardzo dobrze. Szóstego dnia dojechał na 11. pozycji, co pozwala mu utrzymać 16. miejsce w klasyfikacji generalnej. Jego Mistrz z programu Lotto Team, Krzysztof Hołowczyc, jest aktualnie 8.
W piątek kierowcy samochodów pokonali kolejne 424 km z Tucuman do Salty. Organizatorzy ostrzegali, że na trasie mogą występować dzikie zwierzęta, ale to wymijanie ciężarówek opóźniało zawodników samochodów. Przed nimi zasłużony dzień odpoczynku. W szranki staną ponownie w niedzielę, a tymczasem mogą zregenerować siły i delektować się urokami Ameryki Południowej.

– Ostatni etap przed dniem przerwy w rajdzie zawsze jest ryzykowny. Zdradliwe rozluźnienie psychiczne potrafi przyjść zbyt wcześniej. Dlatego dzisiaj trzeba było się jeszcze bardziej zmobilizować i zmusić do pełnej koncentracji – powiedział po ukończeniu odcinka Martin Kaczmarski, kierowca Lotto Team.

– Znów najbardziej doskwierał nam upał. Słońce pali piekielnie. Jest blisko 45 stopni w cieniu. A my jedziemy w kombinezonach, kaskach, generalnie w pełnym uzbrojeniu. Na cale szczęście klimatyzacja w naszym MINI działa bez zarzutu. Z dzisiejszego czasu jestem zadowolony, chociaż wiele cennych minut zmarnowałem na wyprzedzanie ciężarówek na trasie OSu. Ale zostawiam to już za sobą. Przede mną dzień wolny w Dakarze, mam zamiar porządnie się wyspać!!! – dodaje z zadowoleniem i widoczną ulgą.

Wszyscy aktualnie jadący polscy kierowcy są w pierwszej piętnastce w klasyfikacji generalnej. Najwyżej, na 7. pozycji, plasuje się Marek Dąbrowski. Tuż za nim Krzysztof Hołowczyc na 9 miejscu, na 10. Adam Małysz. Martin Kaczmarski jest aktualnie 16., ale jako jedyny z Polaków ma na koncie godzinną karę za ominięcie waypointu podczas piątego OSu. Gdyby nie dodatkowy czas, byłby aktualnie na 11. pozycji, tuż za Małyszem.

...a może to też Cię zainteresuje:

Suzuki Jimny RAPTOR

Camo Suzuki Jimny IV to pojazd o wielu „twarzach”, jeśli tak osobowo można określić jakikolwiek samochód. We wcześniejszych artykułach Jimny

Czytaj dalej >>