OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Milion funtów dla Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca

Organizowana przez Land Rovera Podróż Discovery przekazała milion funtów dotacji na Czerwony Krzyż i Czerwony Półksiężyc (IFRC). Symboliczny czek został wręczony przedstawicielowi brytyjskiego Czerwonego Krzyża w ramach obchodów weekendu Wyprawy Discovery na Goodwood Festival of Speed.

Land Rover wspiera działania charytatywne IRFC od 1954 roku, zarówno przekazując dotacje, jak i oferując samochody mogące dotrzeć w najodleglejsze czy najtrudniej dostępne miejsca na Ziemi. Wyprawa Discovery była jednym z najbardziej ambitnych projektów zbierania funduszy, a została zrealizowana, aby poprawić dostępność wody i zaplecze sanitarne w Ugandzie.

„Jestem niezwykle dumny z osiągnięcia, jakim jest Wyprawa Discovery. Chciałbym wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy postanowili wesprzeć akcję – pracownikom, dilerom i dostawcom Land Rovera na całym świecie. Pozyskane przez nas środki pozwolą poprawić jakość życia społecznościom w Ugandzie” – powiedział John Edwards, Land Rover Global Brand Director.

„Jesteśmy niezwykle wdzięczni za wsparcie, jakie od wielu lat oferuje nam Land Rover. Dotacja w ramach Wyprawy Discovery pozwoli nam pomóc tysiącom bezbronnych mieszkańców Ugandy, którzy potrzebują czystej wody. Brak dostępu do świeżej, niezanieczyszczonej wody jest ciągle jedną z najczęstszych przyczyn chorób i śmierci ludzi na świecie” – dodał Gori Ameri, Podsekretarz Generalny, Humanitarian Values and Diplomacy, IRFC.

Wyprawa Discovery z Birmingham do Pekinu trzema Land Roverami Discovery 4 pokonała 10 000 mil. W trakcie trwającej 50 dni podróży samochody odwiedziły 13 krajów i przemierzyły trasę po zróżnicowanym terenie od szos, przez pustynie, po obszary bagienne. Wyprawa została zorganizowana dla uczczenia wyprodukowania milionowego egzemplarza modelu Land Rover Discovery.

Informacja: Land Rover

...a może to też Cię zainteresuje:

Haki holownicze

Z niedawnej ankiety przeprowadzonej wśród naszych Czytelników wynikło, że ponad 15% osprzętu w ich samochodach stanową haki holownicze. O zaletach

Czytaj dalej >>