OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Machina ruszyła. Silk Way Rally – pierwszy etap

Wczoraj ruszył pierwszy etap pustynnego wyścigu Silk Way Rally, którego trasa przebiegała z Riazania do Wołgogradu. Zawodnicy mieli do pokonania 878 km (w tym 258 km odcinka specjalnego). Była to typowa dla środkowej Rosji trasa, na której przeważały obszary sawanny z elementami piaszczystego terenu – zawodnicy musieli wykazać się dużymi zdolnościami nawigacyjnymi. Po pierwszym etapie w klasie aut triumfuje Boris Gadasin, który wyprzedził Schlessera zaledwie o 11 sekund.

Trzecie miejsce wywalczyła załoga belgijska Alvarez/Graue w Toyocie Hilux. Miroslav Zapletal i Rafał Marton dojechali do mety pierwszego etapu na wysokim – 13. miejscu. Siedem oczek dalej uplasował się Piotr Beaupre. Ekipa Pawła Molgo pojawiła się na mecie na 44. miejscu, a Hanna Sobota z Maciejem Martonem – na 64. pozycji.

W klasie ciężarowej niepokonane okazały się rosyjskie załogi teamu Kamaz Master – startująca z numerem 303 ekipa Nikolaev/Savostin/Rybakov uplasowała się na pierwszym miejscu, a zawodnicy z numerem 301 (Mardeev, Belyaev i Mirnyy) zajęli 3. miejsce. Z drugim czasem na mecie zameldował się Ales Loprais. Unimog z ekipą Domownik/Kazberuk/Sadowska ukończył pierwszy etap na 17. miejscu.

Przygotowała: KK
Zdjęcia: SilkWay

...a może to też Cię zainteresuje:

AKADEMIA 4x4 - SKLEP.OFF-ROAD.PL
MAGAZYN OFF-ROAD PL
PRZYGODY