OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Limitowany Land Rover Defender X-Tech

Land Rover wprowadza limitowaną wersję Defendera X-Tech, która debiutuje podczas targów motoryzacyjnych w Brukseli. Na polskim rynku samochód będzie dostępny już w marcu. Land Rover wprowadza limitowaną wersję Defendera X-Tech, która debiutuje podczas targów motoryzacyjnych w Brukseli (15-23 stycznia). Na polskim rynku samochód będzie dostępny już w marcu.
Land Rover zaprezentuje limitowaną wersję modelu Defender X-Tech. Defender to najmocniejszy samochód brytyjskiej marki, o największych możliwościach jazdy w każdych warunkach. Pierwsza wersja została wyprodukowana w 1948 roku. Od tego czasu był wielokrotnie modyfikowany, ale zachował niezrównaną wytrzymałość.

Land Rover Defender w wersji X-Tech reprezentuje surowy styl w połączeniu z wiodącymi w klasie możliwościami terenowymi. Nadwozie dostępne jest w kolorach Nara Bronze oraz Zermatt Silver, oba występują w połączeniu z kontrastującym wykończeniem dachu, opraw reflektorów przednich i nadkoli Santorini Black. Dodatkowo, samochód wyposażony jest w czarne 16-calowe felgi Saw Tooth, które potęgują jego surowy wygląd.

Wnętrze Defendera w zależności od wybranego lakieru nadwozia, może być dwukolorowe (Ebony i Almond w wersji Nara Bronze) lub jednobarwne (Ebony w Zermatt Silver). Tapicerka Defendera X-Tech została uszlachetniona dzięki wykonanym ze skóry zagłówkom, a kontrastowe szycia na fotelach, podłokietniku i kierownicy podkreślają surowy charakter auta. Panel środkowy wykończony jest lakierem w kolorze nadwozia.

Defender X-Tech jest dostępny w wariantach 90 Hard Top oraz 90 i 110 Station Wagon oraz pakietem oferującym pełny zakres dodatkowych akcesoriów, umożliwiających zwiększenie możliwości terenowych oraz zindywidualizowanie samochodu pod kątem potrzeb kierowcy. Na uwagę zasługują m.in. specjalne off-roadowe opony MTR czy zestaw bocznych zderzaków oraz tylny schodek w czarnym kolorze.

Zaprezentowany model wyposażony został w wydajny 2,4-litrowy silnik wysokoprężny wytwarzający wiodący w klasie moment obrotowy na poziomie 360 Nm.

Land Rover Defender w limitowanej wersji X-Tech będzie dostępny w Polsce w marcu 2011.

 

{gallery}defenderlimited{/gallery}

Źródło: Land Rover

...a może to też Cię zainteresuje: