OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Kompaktowy wyczynowiec – Audi RS Q3 concept

Podczas zakończonych niedawno targów Auto China 2012, marka Audi zaprezentowała samochód koncepcyjny Audi RS Q3. Jednostka napędowa, w jaką wyposażono tego kompaktowego SUV-a, to mocny silnik 2.5 TFSI, łączący dwie klasyczne technologie Audi: bezpośredni wtrysk benzyny oraz turbodoładowanie. Dysponując mocą 265 kW (360 KM), samochód potrzebuje zaledwie 5,2 sekundy na rozpędzenie się od 0 do 100 km/h. Prędkość maksymalna wynosi 265 km/h.

Siedmiostopniowa skrzynia biegów S tronic przekazuje moc silnika 2.5 TFSI na stały napęd na wszystkie koła quattro.
Zabiegi stylistyczne idealnie odzwierciedlają sportowe właściwości jezdne Audi RS Q3. Poszerzone i obniżone o ok. 25 mm nadwozie, w połączeniu z wyrazistymi detalami, nie pozostawia złudzeń co do charakteru samochodu.

Czarne kratki osłony chłodnicy ułożone są w nowy wzór geometryczny – sprawiają wrażenie trójwymiarowych. W dolnej części grilla widoczny jest srebrny emblemat quattro. Reflektory zostały lekko przyciemnione. Także zderzak został zaprojektowany na nowo – teraz jego masywne krawędzie okalają zewnętrzne wloty powietrza. Dynamiczną stylistykę podkreślają aluminiowe obręcze kół. Ich przednia część została wypolerowana na wysoki połysk, krawędzie natomiast są piaskowane. Rozmiar opon 255/30 nie jest typowy dla SUV-a, ale w przypadku modelu RS sprawdza się doskonale.

Informacja/Zdjęcia: Audi

...a może to też Cię zainteresuje:

Suzuki Across

Oferta Suzuki rozszerzy się o nowego hybrydowego crossovera SUV – Across. Na pewno będzie przebojem, bo znaczek Suzuki będzie zdobić

Czytaj dalej >>
AKADEMIA 4x4 - SKLEP.OFF-ROAD.PL
MAGAZYN OFF-ROAD PL
PRZYGODY